Amazon розробила власну версію генератора зображень AI

Дмитро Сизов
Amazon розробила власну версію генератора зображень AI

Компанія Amazon.com Inc. , яка наздоганяє відставання на гостроконкурентному ринку генеративного штучного інтелекту, розробила інструмент, який допоможе компаніям створювати зображення.

Цього тижня Amazon Web Services, відділ хмарних сервісів компанії, представив низку продуктів — від чат-бота до чіпів штучного інтелекту — на своїй щорічній конференції re:Invent у Лас-Вегасі. Виконавчий директор AWS Свамі Сівасубраманян продемонстрував Titan Image Generator у середу з різними зображеннями ігуан, створених цією технологією. Він сказав, що інструмент тепер доступний у попередній версії.

AWS є найбільшим постачальником орендованих обчислювальних потужностей і зберігання даних. Але вона відстала від OpenAI, яку підтримує Microsoft Corp. , і Google від Alphabet Inc. у виведенні на ринок продуктів, заснованих на власних великих мовних моделях, дорогих програмних системах, що стоять за ChatGPT і подібних. Лінійка Titan від Amazon додала нові моделі з моменту запуску в квітні , включаючи деякі, призначені для створення тексту дешевше, ніж останні версії OpenAI.

Amazon також обмежує свої ставки, намагаючись спонукати інших великих виробників моделей пропонувати своє програмне забезпечення клієнтам AWS. На початку цього року Amazon погодилася інвестувати 4 мільярди доларів у стартап зі штучним інтелектом Anthropic. У рамках угоди клієнти AWS мають доступ до моделей Claude від Anthropic, у тому числі до моделі, випущеної минулого тижня, сказав Сівасубраманян. Він також сказав, що Amazon пропонує оновлену версію моделі Llama від Meta Platforms Inc.

У вівторок Amazon анонсувала чат-бота під назвою Q для компаній, який може отримувати статистику з корпоративної інформації та узагальнювати текст і тенденції, серед інших завдань. Метт Вуд, віце-президент AWS, відмовився в інтерв’ю повідомити, на які моделі покладається Q для досягнення своїх результатів, зазначивши лише, що використовує різні з них.