Amazon потрапив в зону уваги контролюючих органів США через високий травматизм робітників

Дмитро Сизов
Amazon потрапив в зону уваги контролюючих органів США через високий травматизм робітників

20-річний Кейс Грюсбек намагався усунути перешкоду на верхньому конвеєрі пакетів у дистриб’юторському центрі Amazon у Форт-Вейні, штат Індіана. Він прямував до варення на підйомному ліфті, коли його голова зіткнулася з конвеєр і потрапив у пастку машин, згідно з наказом безпеки від 18 вересня. Від ушкоджень отриманих тупим ударом він помер.

Після 11-тижневого розслідування представники служби безпеки штату Індіана виявили, що Amazon не змогла забезпечити робоче місце, «вільне від визнаних небезпек, які спричиняли або можуть спричинити смерть», і видали серйозну цитату з безпеки.

Штраф? Штраф у 7000 доларів, максимальний в Індіані.

Amazon, другий за величиною приватний роботодавець в Америці, перебуває під безпрецедентною увагою через високий рівень травматизму на своїх складах, оскільки численні державні установи висловлюють тривогу щодо ергономічної безпеки. Але випадки, подібні до справи Грюсбека, показують обмежену здатність державних і федеральних регуляторів безпеки ефективно накладати штрафи або запроваджувати політику безпеки для таких потужних корпорацій, як Amazon, яка отримала 9,9 мільярда доларів прибутку в останньому кварталі.

«Сім тисяч доларів за смерть 20-річної? Що це зробить з Amazon?» сказав Стівен Вагнер, адвокат зі штату Індіана, який виступав за більш сприятливі для працівників закони в штаті. «Для такого роботодавця, як Amazon, немає реальних фінансових стимулів змінювати робоче середовище, щоб зробити його більш безпечним».

Смертельна аварія Грюсбека сталася, коли регулятори безпеки по всій країні почали численні розслідування методів безпеки Amazon. У 2021 році працівники Amazon отримували серйозні травми частіше, ніж інші працівники в тій самій галузі, повідомляє The Washington Post, хоча компанія заперечує ці дані та заявляє, що з тих пір показники безпеки покращилися.

З 2022 року федеральне управління безпеки та гігієни праці повідомило Amazon про щонайменше півдюжини порушень техніки безпеки, оштрафувавши компанію на суму понад 270 000 доларів США в рамках скоординованої відповіді на високі показники ергономічних травм і ризики захворювань опорно-рухового апарату серед співробітників Amazon. Компанія стикається з подібними звинуваченнями в штаті Вашингтон, де цього літа вона захищала свій рекорд на слуханнях у державних службовців безпеки. Результати очікуються.

Тим часом тривають два розслідування щодо внутрішнього медичного офісу Amazon, AmCare, і того, як Amazon документує та повідомляє про тілесні ушкодження: одне розслідує генеральний прокурор Південного округу Нью-Йорка, а інше – комітет Сенату США з охорони здоров’я, освіти та праці. та пенсії. Голова правління Берні Сандерс (I-Vt.) вимагав надати інформацію про «систематично занижену» кількість травм у компанії.

Але наразі Amazon зіткнувся з деякими наслідками в результаті цієї регуляторної діяльності. Якщо він програє в штаті Вашингтон, він може подати апеляцію, і цей процес триватиме роки. І розслідування Конгресу поки що не дало жодних результатів.