Amazon інвестує 4 мільярди доларів у конкурента ChatGPT

Дмитро Сизов
Amazon інвестує 4 мільярди доларів у конкурента ChatGPT

Конкурент ChatGPT, співзасновником якого є колишній британський журналіст, отримав від Amazon 4 мільярди доларів (3,3 мільярда фунтів стерлінгів), оскільки технологічний гігант прагне наздогнати його в гонці штучного інтелекту .

Компанія інвестує в Anthropic, відому лабораторію Кремнієвої долини, сформовану командою дослідників, які вийшли з OpenAI, компанії, що стоїть за ChatGPT, на знак протесту проти її вказівок.

Серед них Джек Кларк, колишній журналіст, який вивчав письменницьку творчість і працював репортером на веб-сайті технологічних новин The Register і Bloomberg, де він висвітлював питання штучного інтелекту, перш ніж приєднатися до OpenAI.

Пан Кларк також працював з урядовим органом з питань етики штучного інтелекту, Центром інновацій у сфері даних та етики, як член його нещодавно розпущеної консультативної ради.

У 2021 році команда колишніх дослідників OpenAI залишила компанію на знак протесту проти, на їхню думку, слабкого підходу до безпеки. Серед них Даріо Амодей, колишній дослідницький керівник OpenAI, який зараз є виконавчим директором Anthropic. 

Повідомляється, що на початку цього року компанія була оцінена в 5 мільярдів доларів шляхом окремої інвестиції.

Інвестиції Amazon знаменують собою відповідь Microsoft, яка інвестувала мільярди в OpenAI і з тих пір насолоджується симбіотичними відносинами з компанією, включивши технологію ChatGPT у багато своїх сервісів, таких як пошукова система Bing.

Amazon є найбільшим у світі постачальником хмарних обчислень, на які багато компаній зі штучним інтелектом покладаються для розробки своїх потужних систем. Однак її головні конкуренти Microsoft і Google вважаються такими, що перешкоджають компанії, інвестуючи в лабораторії ШІ. 

Amazon також сподівається, що її мікрочіпи зі штучним інтелектом можуть стати альтернативою тим, які надає Nvidia, яка стала однією з найдорожчих компаній у світі на фоні буму штучного інтелекту.

Anthropic прагне бути піонером безпечної розробки передових моделей ШІ, наголошуючи на «відповідальній» розробці систем.

Його чат-бот Claude, суперник ChatGPT, розроблений таким чином, щоб бути етичним і менш імовірно виробляти відповіді, які могли б сприяти небезпечній поведінці.

Amazon інвестує в компанію початкові 1,25 мільярда доларів з можливістю збільшити їх до 4 мільярдів доларів. Згідно з угодою, Amazon стане «основним постачальником хмарних технологій» Anthropic.

Раніше Google інвестував у компанію 300 мільйонів доларів. 

Компанії зі штучним інтелектом були змушені звертатися за інвестиціями до технологічних гігантів через величезні обчислювальні ресурси в їхньому розпорядженні та через те, що колись такі багаті інвестори, як SoftBank і Tiger Global, страждають від інвестиційного спаду.

Пан Кларк нещодавно заявив в ООН, що штучний інтелект створює «потенційні загрози міжнародному миру, безпеці та глобальній стабільності», оскільки його можна використовувати неправильно або він може стати непередбачуваним.