Актор Аніл Капур виграв судову битву за використання штучного інтелекту на його подобі

Актор Аніл Капур виграв судову битву за використання штучного інтелекту на його подобі

Індійський актор Аніл Капур здобув значну перемогу в суді Нью-Делі через несанкціоноване використання штучним інтелектом його образу.

Капур, який знявся в десятках хіт-фільмів Боллівуду, а також у англомовній драмі «Мільйонер із нетрів», яка отримала «Оскар», отримав тимчасовий наказ проти 16 обвинувачених, причому суд зобов’язав їх «у будь-якій формі не використовувати ім’я Аніла Капура » . , подоба, зображення, голос або будь-який інший аспект його персони для створення будь-яких товарів, мелодій … для отримання грошової вигоди чи іншим чином».

Капур сказав Variety : «Я вважаю [рішення] дуже прогресивним і чудовим не лише для мене, а й для інших акторів… Через те, як технологія ШІ розвивається щодня».

Рішення суду виходить у вирішальний момент у боротьбі між спілками письменників і акторів США та органами, що представляють студії. Ключовий момент суперечки між Sag-Aftra та студіями стосується використання штучного інтелекту для отримання прибутку від іміджу актора назавжди, без схвалення чи залишків.

Капур висловив свою солідарність із страйкуючими акторами в США та сподівався, що вони сприймуть його перемогу як «чудову позитивну новину»

«Я завжди, повністю з ними в усіх відношеннях, і я відчуваю, що їхні права повинні бути захищені, тому що кожен, великий, малий, популярний, непопулярний — кожен актор має право захищати себе», — сказав Капур.

Актор передав свою справу до високого суду Індії у відповідь на велику кількість спотворених відео, гіфок і емодзі, на яких зображено його. Він також був стурбований використанням його крилатої фрази «jhakaas», вперше використаної у фільмі 1985 року Yudh, що приблизно перекладається як «чудовий». Зараз усі захищені рішенням суду.

«Це не тільки для мене», — сказав Капур. «Сьогодні я тут, щоб захистити себе, але коли мене немає, родина повинна мати право захищати мою [особистість] і отримувати від цього користь у майбутньому».

Етика цифрового відтворення акторів, які померли, була привернута до уваги завдяки воскресінню на екрані покійного актора Пітера Кушинга у фільмі «Ізгой-один: Історія Зоряних воєн» 2017 року. Маєток Кушинга схвалив роботу, спрямовану на повернення актора на великий екран.

Розмовляючи з Guardian у березні, актор Майкл Дуглас сказав, що розглядає можливість ліцензування свого імені та образу, «щоб права перейшли до моєї родини, а не до метавсесвіту».

Він продовжив: «Це лише питання часу, коли ви зможете відтворити будь-яку мертву людину будь-якого віку за допомогою голосу та манер, тому я хочу мати певний контроль».