Аеробні навантаження покращили мозкові функції у людей похилого віку

Вчені Техаського університету знайшли спосіб підтримувати судини головного мозку у людей похилого віку в хорошому стані. Дослідження вказало на користь регулярних аеробних навантажень.

Люди похилого віку часто страждають від хронічного зниження кровотоку в головному мозку. Внаслідок цього погіршуються пам’ять, швидкість реакції та здатність концентруватися, виникають скарги на запаморочення та головний біль.

Дослідження показали, що малорухливий спосіб життя суттєво погіршує стан судин мозку. В експерименті взяли участь 73 добровольці віком від 60 до 80 років. Ніхто з них раніше не займався фізкультурою.

Вчені попросили учасників регулярно займатися ходьбою та бігом підтюпцем. Інтенсивність тренувань визначали залежно від фізичних даних. Добровольці розпочинали заняття з трьох тренувань на тиждень та поступово доходили до чотирьох-п’яти.

Дослідження тривали рік. Обстеження показали, що у всіх учасників покращилися показники мозкового кровопостачання, знизився тиск у судинах мозку та сонної артерії, підвищилося насичення киснем.

Источник: medicalanswers.com.ua