Адміністраторку групи «Вконтакте» за пропаганду комунізму ув’язнили на 5 років

Адміністраторку групи «Вконтакте» за пропаганду комунізму ув’язнили на 5 років

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області визнав жінку винною в публічному використанні символіки комуністичного тоталітарного режиму.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 11 липня.

За матеріалами справи, обвинувачена є уродженкою м.Оренбург Російської Федерації, але має українське громадянство. Попри блокування соцмережі «Вконтакте» в Україні, жінка, використовуючи VPN-сервіси, відвідувала цей сайт і долучилась до групи «Державная ведруссия — обновлённый ссср» і стала адміністратором цієї групи. У її функції як входило поширення, видалення, коментування матеріалів і долучення учасників. Станом на 20.03.2022 у групі наявні 652 користувачі, в тому числі і жителі України.

Верховна Рада України ще у 2015-му прийняла закон, яким забороняється пропаганда комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та їхньої символіки.

30 липня 2019 року обвинувачена поширила в групі допис, в якому звеличуються радянські лідери Ленін і Сталін. У наступні роки вони продовжувала робити аналогічні пости, а також, наприклад, поширила відео з фрагментами гімну СРСР і відеозапис, у фрагменті якого проводиться вшанування постаті Фелікса Держинського, радянського та державного діяча, одного із організаторів «червоного терору».

За висновком судово-лінгвістичної експертизи, в цих дописах, фрагментах відеоматеріалів та публікаціях є пропаганда комуністичного тоталітарного режиму. Такі матеріали мають деструктивний для України характер, інформаційно загрожують її суверенітету та територіальній цілісності, миру і безпеці України та її громадян.

Мотивом обвинуваченої є її стійкі ідеологічні переконання, прагнення популяризації комуністичної ідеології, відродження СРСР шляхом долучення України та Білорусії до складу Російської Федерації.

До 2015 року ця жінка була громадянкою Російської Федерації. У 2014-му переїхала в Україну і через рік отримала українське громадянство. До запровадження карантину неофіційно працювала репетитором з малювання, дохід становив 50-80 доларів, з часу запровадження карантину фінансово допомагала сестра, яка проживає у Англії. Обвинувачена нібито переїхала в Україну, щоб бути ближче до сестри, яка мешкає в Англії. Її діяльність у соцмережі правоохоронці викрили тільки навесні 2022 року. З 25 березня вона утримувалась у слідчому ізоляторі без можливості звільнення під заставу.

У судовому засіданні уродженка Росії свою вину визнала повністю. Вона пояснила, що прагнула популяризувати комуністичний лад, не вважаючи це небезпечним для людей. Хотіла, щоб більше людей дізналося про комумістичний режим та про СРСР, який колись існував. Тепер начебто зрозуміла хибність своїх дій та щиро кається у вчиненому, просить суд суворо її не карати.

Орган пробації дав висновок, що виправлення обвинуваченої можливе без позбавлення або обмеження волі і вона не становить високої небезпеки для суспільства.

Адвокат також наполягав на умовному покаранні.

Втім суддя вважає, що виправлення цієї жінки неможливе без ізоляції від суспільства. Вироком суду їй призначено 5 років за ґратами.

Источник: dilo.net.ua