75% найприбутковіших іноземних корпорацій залишились в Росії: хто фінансує агресора

75% найприбутковіших іноземних корпорацій залишились в Росії: хто фінансує агресора

У Росії її три чверті найприбутковіших іноземних транснаціональних корпорацій залишаються на ринку. Вони продовжують фінансувати бюджет агресора та працюють у різних галузях економіки.

Це випливає з дослідження, проведеного активістською групою B4Ukraine, коаліцією українських та міжнародних організацій громадянського суспільства. "На сьогоднішній день тільки 106 компаній повністю залишили російський ринок, у той час як понад 1 149 міжнародних залишаються", – заявила WeAreUkraine.info засновник Наталія Попович.

Авто

Вісім виробників автомобілів, включаючи Toyota, Mercedes-Benz, BMW, Hyundai, Komatsu, Nissan, Mitsubishi та Volvo, припиняють постачання до Росії та припиняють виробництво. Однак жоден із них не сказав, що пауза є постійною.

їжа та напої

PepsiCo, Coca-Cola, Nestle, Mars та Danone обмежили свою діяльність, але продовжують працювати в Росії. Один із найбільш високооплачуваних працівників галузі навіть розширює свою присутність у Росії. Виробник пива AB InBev Efes, спільне підприємство бельгійської AB InBev та турецької Efes з 30% російського пивного ринку, нещодавно вирішив розширити асортимент пивних брендів, які він виробляє у Росії.

Електроніка

П'ять виробників електронних пристроїв входять до найбільш високооплачуваних транснаціональних корпорацій у Росії: Apple, Samsung, LG Electronics, Huawei та Bosch. Минулого року їх загальний виторг у Росії склав $13 млрд. Жоден з них ще не пішов із Росії повністю. Але ніхто також не оголосив рішення залишитися.

Рітейл

Metro AG пояснила своє рішення залишитися в РФ відповідальністю за співробітників та людей, які купують продукти харчування у Metro. Це виправдання ігнорує те, що, по-перше, їжа не єдине, що продає Metro. По-друге, місцеві жителі схильні купувати продукти харчування в російських продуктових супермаркетах з найбільшим охопленням міст країни, ніж у гіпермаркетах на кшталт Metro. Ашан також надав аналогічне пояснення. Французький Leroy Merlin, що належить тій самій родині, залишився у РФ.

Тютюн

Досі лише дві компанії — British American Tobacco та Imperial Brands — вирішили залишити країну-агресора. Дві інші – Philip Morris та Japan Tobacco International – призупинили деякі операції, але досі працюють у країні.

Источник: news.obozrevatel.com