5 найгірших продуктів, які уповільнюють ваш метаболізм

Деякі продукти в раціоні зайві, коли йдеться про оптимальний метаболізм.

Метаболізм включає безліч процесів, що регулюють хімічні та метаболічні функції від температури тіла до обороту клітин, травлення, кровообігу, регуляції гормонів і дихання. Це також основний засіб перетворення всього, що ми їмо та п'ємо, в калорії та енергію для підтримки життя.

Метаболізм часто вважається синонімом швидкості, з якою ми використовуємо калорії, які споживаються для підтримки, втрати або набору ваги.

Однак багато факторів впливають на швидкість метаболізму, включаючи явні ендокринні або метаболічні розлади, м'язову масу, вік, стать, генетику та рівень фізичної активності. Загалом поживні речовини або сполуки, що містяться в продуктах, не впливають на метаболізм, проте деякі унікальні продукти можуть сприяти зміні метаболізму за певних сценаріїв.

Отже, які продукти можуть порушувати ваш метаболізм?

ЖИРНІ ВИДИ М'ЯСА

Продукти тваринного походження з високим вмістом насичених жирів (і деяких трансжирів), які є небажаними в раціоні, пов'язані з підвищенням рівня тригліцеридів. Значення тригліцеридів, що перевищують ідеальні 150 мг/дл, також може підвищувати рівень холестерину ЛПНГ (ліпопротеїнів низької щільності) (так званий "поганий" холестерин) та сприятиме ризику розвитку метаболічного синдрому.

Вибирайте суміш нежирних молочних продуктів та морепродуктів, а також не ігноруйте рослинні білки, такі як квасоля, горіхи та насіння.

ПШОНО

Щитовидна залоза відповідає за значну частину процесів, які контролюють обмін речовин. На жаль, для тих, хто страждає на порушення функції щитовидної залози, таких як гіпотиреоз (включаючи хворобу Хашимото і тиреоїдит), і у кого також діагностований дефіцит йоду, деякі продукти протипоказані. Пшоно є одним з них.

Пшоно вважають "гойтрогеном", що включає продукти, що містять "гойтрин", з'єднання, яке може перешкоджати синтезу гормонів щитовидної залози, пригнічуючи ефективність нашого метаболізму. Натомість вибирайте цільну пшеницю, кіноа, рис або сорго.

ЦУКЕРКИ

Більше 50 г цукру на день для більшості дорослих пов'язано з підвищеним ризиком кардіометаболічного синдрому або, коротко, метаболічного синдрому.

Кардіометаболічний синдром характеризується групою метаболічних аномалій: підвищеним рівнем глюкози в крові натще, абдомінальним ожирінням та артеріальним тиском.

Цукор також провокує діабет 2 типу та серцево-судинні захворювання.

ОБРОБЛЕНІ ПРОДУКТИ

Інсулінорезистентність тісно пов'язана з метаболічним синдромом, а регулярне споживання оброблених продуктів (продуктів, суттєво змінених у порівнянні з їх природним станом) неодноразово пов'язане з інсулінорезистентністю та ожирінням.

Прикладами таких продуктів є картопля фрі (а не звичайна картопля), кукурудзяні чіпси (а не свіжа кукурудза), яблучний магазинний пиріг (а свіжі яблука).

На жаль, у магазинах та кафе багато продуктів ультраобробленої обробки, але їх не потрібно повністю виключати, щоб підтримувати здорову дієту. Спробуйте хоча б зменшити до однієї порції щодня.

АЛКОГОЛЬ

Згідно з опитуванням Gallup 2021 середня доросла людина споживає 3,6 порції алкоголю на тиждень, тому варто сказати, що це занадто.

Алкоголь або етанол чинить величезний тиск на печінку в процесі метаболізму, детоксикації та виведення з організму. Будь-які наявні захворювання печінки або взаємодія ліків ускладнюють проблему.

Люди, які зловживають алкоголем, також мають підвищений ризик серцевих захворювань, інсульту, розладів сну та деяких видів раку.

Отже, спробуйте вживати не більше двох порцій алкогольного напою на день, якщо ви чоловік і не більше однієї порції на день, якщо ви жінка.

Источник: storinka.com.ua