15 російських олігархів втекли від Путіна: названо імена

Президент Росії Володимир Путін 16 березня візьме участь у роботі з'їзду Російського союзу промисловців та підприємців (РСПП). З якого фактично напередодні вирішили вийти 15 олігархів – у т.ч. співвласник "Лукойлу" Леонід Федун, а також наближений до Кремля співвласник "Мегафону" та "Металоінвесту" Алішер Усманов.

Також із союзу вирішили, серед інших, вийти ексглава "Сібура" (одна з найбільших нафтогазохімічних компаній Росії) Дмитро Конов. А крім того, ексгендиректор "Пошти Росії" та колишній віце-прем'єр Максим Акімов, передають росЗМІ.

"Основна причина виходу бізнесменів і топ-менеджерів з правління РСПП – санкції та відставка з керівних постів у компаніях. Формально вони більше не мають відношення до бізнесу і хочуть якнайменше публічності", – йдеться в повідомленні.

Водночас, за даними Bloomberg, на першій більш ніж за рік зустрічі з "клубом олігархів" Путін має намір вимагати від них більшої відповідальності перед державою. У тому числі через зростаючий на тлі війни  дефіцит бюджету.

При цьому аналітики нагадують: щоб залучити додаткові гроші до держскарбниці, уряд РФ уже оголосив про разовий збір із великого бізнесу на 300 млрд рублів (близько 4 млн доларів).

"15 олігархів не хочуть з'являтися поруч із Путіним. Тобто їм уже не страшно так поводитися", – прокоментував рішення російських олігархів керуючий партнер "Національної антикризової групи" Тарас Загородній.

Источник: news.obozrevatel.com