«Швейцарський біолог», який критикував розслідування походження COVID-19 у Китаї, виявився фальшивкою ㅡ Facebook

«Швейцарський біолог», який критикував розслідування походження COVID-19 у Китаї, виявився фальшивкою ㅡ Facebook

Швейцарський біолог Вілсон Едвардс, якого активно цитували китайські ЗМІ через критику розслідування походження COVID-19 у Китаї, насправді є фальшивкою. Це підтвердило розслідування компанії Meta (Facebook).

У своєму останньому звіті щодо виявлених загроз компанія Meta зазначила, що так званий Вілсон Едвардс з'явився у соцмережах через два дні після того, як Китай розкритикував план Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо другого етапу дослідження про походження COVID-19.

Він одразу ж опублікував довгий текст, у якому стверджується, що джерела ВООЗ та низка колег-дослідників скаржилися на «величезний тиск і навіть залякування» з боку Сполучених Штатів щодо плану ВООЗ.

«США так зациклені на нападах на Китай через розслідування походження коронавірусу, що ніяк не хочуть розплющити очі й побачити числа та факти», — так «швейцарський біолог» начебто цитував «джерело у ВООЗ».

Такий самий текст з'явився на сторінці «Вілсона Едвардса» у Twitter, і після цього про так званого швейцарського біолога не було чути.

Розслідування Meta показало, що сторінки «біолога» створювали, прикриваючись VPN, а його фото ㅡ згенероване. Допис зі сторінки «Вілсона Едвардса» також поширювала низка фейкових акаунтів.

Источник: hromadske.ua