«Можемо відповісти в інших сферах». Серйозна кібератака на країну НАТО може активувати статтю 5 — Столтенберг

«Можемо відповісти в інших сферах». Серйозна кібератака на країну НАТО може активувати статтю 5 — Столтенберг

Якщо кібератака на одну з країн НАТО буде достатньо серйозною, вона може призвести до застосування статті 5 договору Альянсу про колективну самооборону. Про це розповів генеральний секретар організації Єнс Столтенберг в інтерв'ю The Economist, опублікованому у п’ятницю, 24 травня.

Як пише The Economist, Столтенберг «попередив Росію», що кібератаки можуть досягти порогу статті 5, якщо вони будуть серйозними.

«Якщо вони будуть серйозними, тоді ми можемо застосувати статтю 5 і відповісти в кіберпросторі, а також в інших сферах, аби захистити союзників по НАТО», — сказав Столтенберг.

Щодо ідеї захисту України країнами НАТО, генсек відкинув пряме втручання Альянсу у війну проти Росії у будь-якій формі, зокрема — у вигляді збиття російських ракет над Україною системами ППО, розташованими на території країн-членів.

«Ми не будемо стороною конфлікту», — сказав він.

Водночас Столтенберг не вважає втручанням НАТО використання Україною західної зброї для ударів по території Росії та закликає союзників скасувати такі обмеження.

Стаття 5 договору НАТО колективну самооборону передбачає, що, якщо будь-яка з держав — членів Альянсу стає жертвою збройного нападу, усі інші без винятку члени Альянсу вважатимуть цей акт насильства збройним нападам на них усіх і вживуть усіх заходів, які вважатимуть за доцільне, щоб допомогти члену Альянсу, який зазнав нападу.

Источник: nv.ua