"Covid нікуди не подівся" – Ляшко звернувся до українців

"Covid нікуди не подівся" – Ляшко звернувся до українців

В Україні фіксують поступове й незначне, але зростання кількості випадків захворювання на коронавірус.

Громадянам варто переглянути свій вакцинальний статус і зробити щеплення, якого бракує, або ж бустерну дозу. Про це сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Covid нікуди не подівся, і ми в Україні фіксуємо поступове незначне, але зростання кількості випадків коронавірусної хвороби. За попередній тиждень зареєстровано 2800 випадків. Тиждень до того було 2030 випадків, ще тиждень до того – 1800", – заявив міністр.

Кількість завантаженості лікарняних ліжок поки некритична. Заповнено 4% від загального фонду, сказав очільник МОЗ.

"Міністерство охорони здоров'я, зважаючи на рекомендації європейського регіону, надало можливість зробити й другий бустер. Тобто для літніх людей, для людей з хворобами, які значно знижують імунну відповідь організму, сьогодні можна вакцинуватися додатковим бустерним щепленням проти Covid", – повідомив Ляшко.

Вакцини в Україні є, як і доступність до них на більшості території держави, сказав він.

"Я не можу зараз гарантувати, що це можна зробити на територіях, де Росія намагається встановити окупаційний режим, оскільки там від початку війни жодного разу не був відкритий гуманітарний коридор. І ми не можемо завезти лікарські засоби на цю територію", – розповів міністр.

Источник: gazeta.ua