Засекречений пункт указу Путіна дозволяє мобілізувати мільйон росіян, - ЗМІ

Засекречений пункт указу Путіна дозволяє мобілізувати мільйон росіян, - ЗМІ

Засекречений сьомий пункт указу глави Кремля Володимира Путіна містить інформацію про обсяг мобілізації в РФ. На військову службу можуть призвати мільйон росіян.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Нову газету. Європа".

Джерела видання з адміністрації Путіна заявили, що спочатку весь текст указу хотіли засекретити. Однак пізніше у Кремлі вирішили занести під гриф "для службового користування" лише пункт про чисельність мобілізованих.

"Цифру кілька разів виправляли, і зрештою зупинилися на мільйоні", - сказав співрозмовник газети.

Журналісти спробували уточнити цю інформацію та зв'язатися з органами виконавчої влади, які отримують доступ до цих даних. Джерела у кількох російських міністерствах заявили, що не можуть побачити повний текст документа. Сьомий пункт указу Путіна також не можна переглянути через МЕДО (систему міжвідомчого документообігу).

"Гриф "для службового користування" є першим, найвищим рівнем категорованих документів, згідно із законодавством Росії", - йдеться у матеріалі.

За розголошення інформації з таким грифом, на відміну від "секретних" та "цілком секретних" документів, настає лише дисциплінарна чи адміністративна відповідальність.

Оновлено

Прессекретар глави РФ Дмитро Пєсков вже прокоментував повідомлення ЗМІ про мільйон мобілізованих. Він традиційно назвав їх брехнею.

Источник: rbc.ua