Як зберігати їжу без холодильника: лайфхаки на випадок відключення світла

Поступово українці пристосовуються до постійних відключень електроенергії, але найскладніше, коли з електрикою перестає працювати побутова техніка, у тому числі й холодильник.

Для таких випадків "Апостроф" зібрав поради, які допоможуть якомога довше зберігати їжу свіжою.

Враховуючи, що на вулиці зима, а температура опускається нижче нуля, питання із зберіганням продуктів досить спрощується. Наприклад, м'ясо можна спокійно виставити на балкон, якщо він у вас не засклений, або обгорнути в пакет і вивісити за вікно. Якщо температура вище необхідного для зберігання, варто задуматися про засолювання м'яса. Для цього потрібно обваляти м'ясо в солі та скласти у будь-яку ємність. Після зберігання його слід промити.

Супи та борщі можуть швидко зіпсуватись у теплі, тому ці страви краще переставити у прохолодне місце або на балкон. Якщо це не варіант, суп можна прокип'ятити і виграти кілька годин, поки воно буде остигати. Але в такому разі краще його з'їсти за день-два.

Молочні продукти, такі як молоко або кефір, можна зберігати на балконі. Сир може зберігатися до двох діб, якщо обернути його на целофан.

Овочі чудово зберігаються в темному прохолодному місці, їх навіть можна залишити в холодильнику, який у закритому стані зберігатиме невеликий холод. А фрукти можна зберігати без холодильника. Але якщо вони перестигли, можна з них зробити фруктовий салат, зварити компот чи кисіль.

Але враховуючи досить критичну ситуацію і, ймовірно, досить тривале відключення електроенергії, найкраще запасатися продуктами, які не вимагають зберігання в холодильнику. Це можуть бути крупи, консерви, супи та каші швидкого приготування, сухарі або хлібці, сухофрукти, енергетичні батончики, мед, горіхи та багато іншого.

Источник: apostrophe.ua