Як в Україні повернути гроші за покупку в інтернет-магазині

Як в Україні повернути гроші за покупку в інтернет-магазині

Продаж товарів через Інтернет набуває все більших масштабів. Утім ніхто не застрахований від різного роду обманів з покупками.

Зазвичай невдоволені покупці не знають як повернути гроші після обману в інтернеті та лише пишуть погані відгуки. Нажаль повна анонімність продавців гарантує їм безкарність, передає «Закон і Бізнес».

Та все таки існує один спосіб повернення грошей на рахунок своєї банківської картки.

Як пояснили в управлінні юстиції у Львівській області, для того, щоб повернути гроші на карту у разі неправомірних дій інтернет-продавця необхідно здійснити чарджбек.

Для цього потрібно подати заяву в банк на опротестування транзакцій. Деякі банки надають власні шаблони заяв.

Кошти можна повернути, якщо товар не доставлений, є підробкою або не відповідає тому, що було вказано на сайті.

Інструмент чарджбеку надається тільки платіжними системами Visa або MasterCard.

Інші випадки, коли може здійснюватись чарджбек: суму списали два рази; списана сума є більшою, ніж заявлена вартість товару; з карти списана сума за товар, яку власник не купував; банкомат не видав грошей, але списав з карти.

У чарджбеці відмовляють, якщо оплата була здійснена більш, ніж 540 днів тому, готівкою чи прямим переказом або з картки на картку.

Для отримання чарджбеку надається заява (українською та англійською мовами); докази (листування з продавцем до виникнення конфліктної ситуації, переписка у соціальних мережах, договір, скріншоти); листування з продавцем після виникнення конфліктної ситуації (докази того, що власник карти намагався вирішити ситуацію із продавцем) і банківська виписка.

Источник: akzent.zp.ua