Вчені з'ясували, які жіночі обличчя відповідають «золотому стандарту» краси

Вчені з'ясували, які жіночі обличчя відповідають «золотому стандарту» краси

Група американських учених під керівництвом Себастьяна Котофана з Клініки Мейо, одного з найбільших медичних центрів Світу, провели дослідження, щоб з'ясувати: які жіночі губи чоловіки вважають найпривабливішими. Виявилося, що найкрасивішими губами респонденти визнали пропорції, які й так вважаються золотим стандартом краси жіночих губ, повідомляє EurekAlert .

У той час як соціальні мережі та багато знаменитостей стимулюють жінок мати більш об'ємні губи, нове дослідження показало, що навпаки найпривабливішими виглядають більш природні та гармонійні жіночі губи.

Експеримент із губами

Для того, щоб з'ясувати, які жіночі губи вважаються найпривабливішими, вчені запросили взяти участь у експерименті кілька десятків чоловіків та жінок, яким було від 30 до 40 років. На моніторі комп'ютера їм показували зображення жіночих осіб, на яких губи мали різне співвідношення один до одного (верхня до нижньої), а також різний об'єм. Серед цих фотографій були і не змінені фоторедакторами зображення жіночих губ. Щоб зрозуміти ступінь привабливості жіночих губ, вчені використовували технологію відстеження погляду, щоб оцінити, які частини особи респонденти дивилися найбільше.

1aux-1659768532-50c91d90-49e01491c83e14d363d988dba44d6321.jpeg (109 KB)

Різні зображення жіночих губ

Вчені створили серію зображень губ із співвідношеннями верхньої губи до нижньої у наступних пропорціях: 1 до 1, 1 до 1,6, 1 до 2 та 1,6 до 1. Також за допомогою цифрової обробки зображень вчені змінили обсяг губ. На одних зображеннях був природний об'єм, а на інших товщина губ була або зменшена до 70% та 85% від реального розміру, або збільшена до 115% та 130%.

2aux-1659768532-e93984d0-5e2e15af8c71b694203ae4dc4d8ffaa7.jpeg (96 KB)

Які жіночі губи найпривабливіші?

Результати дослідження показали, що найбільш привабливими жіночими губами респонденти порахували губи із співвідношенням верхньої до нижньої губи в пропорції 1 до 1,6. Саме ця пропорція вважається в косметології золотим стандартом краси губ. А непривабливою пропорцією губ виявилося співвідношення верхньої губи до нижньої з показником 1 до 2.

Що стосується обсягу губ, згідно з результатами експерименту, найпривабливішими губами виявилися губи з природним, не збільшеним обсягом. Наприклад, найбільш непривабливими губами виявились губи з об'ємом, який був збільшений до 130%.

За словами Котофана, їхнє дослідження лише підтвердило результати попередніх нечисленних наукових праць, які стосувалися краси жіночої особи, та губ зокрема.

Довше, не означає краще

«Важливо відзначити, що при перегляді зображень респонденти найменше витрачали часу на перегляд губ із пропорціями 1 до 1,6 і звичайним, не збільшеним і не зменшеним обсягом. Навпаки, учасники експерименту довше розглядали видозмінені губи. Ми вважаємо, що це пов'язано з тим, що у респондентів існує свій внутрішній стандарт краси і він відповідає найпривабливішим губам. Губи, що відходять від внутрішнього стандарту, природно викликали більше уваги, щоб мозок міг обробити отриману інформацію», — каже Котофана.

Таким чином, результати нового дослідження показую, що, можливо, люди довше розглядають, здавалося б, привабливіші фотографії не тому, що їм подобаються. Може, просто вони намагаються осмислити побачене, кажуть вчені.

Источник: charter97.org