Українцям пояснили, хто може потрапити під звільнення у воєнний час

Українцям пояснили, хто може потрапити під звільнення у воєнний час

Верховна рада внесла зміни до законодавства щодо оптимізації трудових відносин. Під час війни звільнити працівника можна через знищення виробничих потужностей.

Як зазначається у коментарі Мінекономіки до закону 2352-IX, змінами до ст. 41 Кодексу законів про працю запроваджується нова підстава для звільнення з ініціативи роботодавця - неможливість забезпечення працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв'язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва чи майна роботодавця внаслідок бойових дій.

Обов'язковою умовою для звільнення з цієї підстави має бути обґрунтована неможливість забезпечувати працівника роботою, зазначили у Мінекономіки.

«Вважаємо за доцільне роботодавцю з метою мінімізації у майбутньому конфліктів та трудових спорів перед прийняттям рішення про застосування зазначеної норми забезпечити проведення консультацій з представниками працівників (наприклад, щодо неможливості забезпечення надалі роботою внаслідок знищення майна)», - йдеться у коментарі.

Источник: ua.news