У Німеччині вимагають скасувати виступ співачки-путіністки

Влада німецької федеральної землі Гессен та її столиці – міста Вісбаден виступила проти участі російської оперної співачки Анни Нетребко у фестивалі в травні 2022 року.

Про це повідомляє Bild.

51-річна Нетребо має дебютувати в ролі Абігайль в опері Джузеппе Верді «Набукко» на Міжнародному травневому фестивалі у Вісбадені 5 та 7 травня.

Гессен і Вісбаден у понеділок виступили проти приїзду співачки. У їхній спільній заяві наголошується, що росія веде агресивну війну проти України, на якій щодня гинуть люди, і з огляду на це це незрозуміло, чому Нетребко має виступати на фестивалі у Вісбадені.

«Ми солідарні з Україною. Саме тому прем'єр-міністр (Гессену Борис Райн) призупинить свій патронат над травневим фестивалем. Ми також скасуємо попередній прийом», – прокоментував Аксель Вінтермайєр, керівник державної канцелярії Гессену.

Гессенський державний театр у Вісбадені, проте, не відмовився від своїх планів.

«Ми – західний світ, який зараз переживає, як нашу свободу в Україні, на жаль, доводиться захищати навіть зі зброєю в руках і людськими життями – ніколи не повинні виключати митців і людей, які належать до нас і яких ми терміново потребуємо на нашому боці для боротьби проти режимів несправедливості, подібних до режиму володимира путіна», – стверджують там.

Нетребко потрапила під критику після початку повномасштабної війни в Україні через її ймовірну близькість до путіна. Сама ж вона неодноразово відмежовувалась від війни, зокрема заявлявши, що «не є членом жодної політичної партії і не пов'язана з жодним із лідерів у росії».

Источник: ua.news