У білорусі «рейковим партизанам» присудили 14 і 16 років тюрми

Гомельський обласний суд білорусі, розглянувши кримінальну справу мозирських "рейкових партизанів", присудив Сергію Плешкуну 16 років колонії, Юрію Сельвичу - 14 років.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ПЦ «Весна».

Суд проходив з 6 грудня 2022 року. Остаточне звинувачення політв'язням було висунуто за семи статтями Кримінального кодексу. Про затримання засуджених стало відомо 10 березня 2022 року. Сергій Плешкун та Юрій Сельвич познайомилися у 2020 році під час післявиборчих протестів.

Як вважає слідство, під час акцій протесту у 2020 році вони виходили на дорогу з біло-червоно-білим прапором та блокували транспорт на центральних вулицях Мінська.

Згідно з матеріалами справи, у період із серпня 2020 року по лютий 2022 року Плешкун та Сельвич начебто придбали компоненти для виготовлення "коктейлів Молотова" та піротехнічний виріб, які зберігали та перевозили у різних транспортних засобах та місцях з метою їх подальшого використання під час здійснення «акту тероризму», нападу на споруди, установи, транспортні засоби та співробітників правоохоронних органів.

Крім того, Плешкун нібито сам виготовив "коктейлі Молотова" і спільно з Сельвичем готувався до навмисного приведення в непридатність транспортних засобів та шляхів сполучення, що могло спричинити смерть людини чи аварію.

Упродовж своїх дій Плешкун, як стверджує слідство, також використовував Тelegram-канал, визнаний екстремістським.

"Рейковим партизанам" у Білорусі, як правило, призначають великі терміни покарання, від 12 до 23 років ув'язнення.

Источник: ukrinform.ua