Топ продуктів, які стають кориснішими після варіння або гасіння

Ці продукти стають ще кориснішими після герметичної обробки.

Користь овочів і фруктів у сирому вигляді відома всім, але деякі продукти стають ще кориснішими після варіння, гасіння або запікання. Висока температура розкриває їх корисні якості та підвищує поживну цінність.

ПОМІДОРИ
У тушкованих та варених помідорах більше лікопену, який є сильним антиоксидантом та протипухлинним засобом. У термічно оброблених томатах цієї речовини стає більше і краще засвоюється. А основні вітаміни, на які багатий помідор, стійкі до тепла.

Буряк
Запечені або відварені буряки не поступаються сирою по користі. Корисні вітаміни та мікроелементи у її складі зберігаються після теплової обробки. А флавоноїди та антоціани засвоюються навіть краще.

ЧАСНИК
Після смаження або гасіння в часнику руйнується вітамін С, зате утворюється аліцин. Це унікальна речовина, яка і має антибактеріальні властивості. Смажений часник — єдиний джерело аліцину в природі.

МОРКВА
У приготовленій моркві на 30% більше корисних антиоксидантів, ніж у сирому овочі. Морква, як і помідори, містить лікопін, якого стає більшим після термічної обробки. А корисний для зору та захисту від радіації бета-каротин виділяється в моркві тільки після термічної обробки.

ЯБЛУКИ
Запечені яблука містять трохи менше вітамінів, ніж сирі, але в них набагато більше пектину. Ця речовина захищає клітини від старіння, бореться з раковими клітинами та допомагає виводити токсини з організму. Тому яблука корисно іноді запікати чи консервувати, а не лише їсти їх сирими.

ШПІНАТ
У термічно обробленому шпинаті корисні речовини не тільки не зникають, а й легше засвоюються. Ця зелень корисна для травлення та нервової системи. У цьому продукті багато вітаміну B6, який краще засвоюється організмом після приготування шпинату на пару.

Источник: glamour.kyiv.ua