США надішлють в Україну робота-сапера для розмінування Київщини

США надішлють в Україну робота-сапера для розмінування Київщини

Армія США погодилася надати одного зі своїх двох роботизованих собак, щоб допомогти знешкоджувати міни та інші боєприпаси в Україні.

Про це повідомляє Foreign Policy.

HALO Trust, підприємство з розмінування з декількома урядовими контрактами США на роботу в Україні, використовуватиме собаку-робота Spot, виготовлену Boston Dynamics, для усунення мінометних снарядів і касетних боєприпасів у раніше контрольованих Росією районах поблизу Києва.

В організації планують зменшити ризик для життя людей шляхом замінення голови робота на роботизовану руку. У такий спосіб, один Spot зможе перетягувати від 50 до 100 не розірваних боєприпасів.

Хоча саперів можна навчити за шість тижнів, багато українських співробітників застрягли в окупованих Росією районах, інші знаходяться на військовій службі, зокрема в Маріуполі та на Донбасі. Це надає перевагу роботизованій допомозі.

“Загалом, Spot є ефективним інструментом для захисту людей від небезпеки, і робот часто використовується для перевірки потенційно небезпечних матеріалів з безпечної відстані”, – сказав Ніколас Ноель, директор з маркетингу та комунікацій компанії.

Источник: bykvu.com