СБУ не має інформації щодо «депортації» блогера Ісаєва

СБУ не має інформації щодо «депортації» блогера Ісаєва

Служба безпеки України не має інформації та документів щодо депортації азербайджанського блогера Ельвіна Ісаєва. Про це заявили в СБУ у відповідь на запит Радіо Свобода.

«Повідомляємо, що інформація та документи щодо «депортації» зазначеної особи відсутні», – мовиться в повідомленні.

У січні 2020 року у Державній міграційній службі України повідомили, що відомство не ухвалювало жодних рішень про видворення з країни Ельвіна Ісаєва, якого називають в Азербайджані опозиційним блогером.

15 грудня 2019 року Державна міграційна служба Азербайджану повідомила, що Україна депортувала в Азербайджан блогера Ельвіна Ісаєва, і що на підставі рішення суду в Баку Ісаєва 14 грудня заарештували. Ельвіну Ісаєву Генеральна прокуратура Азербайджану висунула підозру за звинуваченням у публічному заклику до масових заворушень та антиурядових протестів в Азербайджані.

Водночас Генеральна прокуратура України заявила, що не ухвалювала рішення про видачу Ісаєва Азербайджану.

Ісаєв жив у Росії з 1998 року, він отримав громадянство в 2001 році.

У серпні 2019 року Ісаєва затримали, а пізніше суд у російському Санкт-Петербурзі ухвалив рішення про видворення блогера з Росії і позбавив його громадянства Росії, визнавши його паспорт недійсним (через деякий час це рішення було скасовано). Сім’я Ісаєва пов’язувала його затримання в Росії і судове рішення з публікаціями в блозі. У них він критикував керівництво Азербайджану, називав президента Ільгама Алієва диктатором і розповідав про корупцію в Азербайджані.

Источник: radiosvoboda.org