Названо головні налаштування для захисту смартфона від крадіжки даних

Названо головні налаштування для захисту смартфона від крадіжки даних

Безпека та конфіденційність завжди повинні бути на першому місці. На смартфонах можна насолоджуватися безпечним середовищем, дотримуючись деяких простих рекомендацій.

1. Не нехтуйте оновленнями

Один із найпростіших способів захистити свій пристрій від вірусів та інших шкідливих програм – вчасно оновлювати операційну систему. Розробники програмного забезпечення щомісяця випускають виправлення безпеки: якщо ви хочете перевірити наявність доступних оновлень, перейдіть в налаштування та натисніть «Основні» — «Оновлення програмного забезпечення» на iOS та «Інформація про телефон» або аналогічний пункт на Android.

Також необхідно, щоб ваші програми були оновлені до останньої версії. У магазині програм зайдіть у розділ «Оновлення» та натисніть «Оновити всі», щоб отримати останні версії програм.

2. Змініть налаштування конфіденційності

Вже не секрет, що Apple і Google збирають та аналізують велику кількість інформації з пристроїв для створення докладного профілю користувача. Тому компанія знає про всі ваші дії в Інтернеті, місця, які ви відвідуєте, про те, які транспортні засоби ви зазвичай використовуєте та багато іншого.

3. Використовуйте програми для обміну повідомленнями із наскрізним шифруванням

Ми надсилаємо все більше особистих даних через месенджери. Тому так важливо вибирати варіанти, які забезпечують наскрізне шифрування контенту, що відправляється. Що вибрати?

  • Signal — програма, орієнтована на конфіденційність, яка, окрім шифрування повідомлень, не обробляє жодних даних про вас.
  • WhatsApp – тут наскрізне шифрування включено за замовчуванням. Однак це не найкращий варіант, якщо ви непокоїтеся, щоб за вами стежили інші корпорації.
  • Telegram — але в ньому лише приватні чати мають наскрізне шифрування. Інші зашифровані на сервері.

4. Видаліть програми, які не використовуються.

Багато розробників програм відстежують ваші переміщення, навіть якщо ви не відкриваєте їх програми. Ось чому важливо видалити все програмне забезпечення, яке ви більше не використовуєте. Якщо вони знадобляться пізніше, ви можете перевстановити їх із магазину програм.

5. Не зберігайте паролі у браузері

Зберігання паролів у браузері справді дуже зручне. Однак, якщо комусь вдасться отримати доступ до вашого смартфону та відкрити браузер, він отримає негайний доступ до всіх ваших облікових записів. Щоб зрозуміти серйозність проблеми, уявіть, що може статися, якщо цій людині вдасться отримати доступ до вашого банківського рахунку.

Тому найпростіше рішення – не зберігати свої паролі у браузері. Коли браузер пропонує зберегти дані, відмовляйтесь. Якщо потрібно, установіть менеджер паролів.

Источник: gsminfo.com.ua