Названо два дієвих способи підсилення якості мобільного зв’язку для дач та заміських будинків

Названо два дієвих способи підсилення якості мобільного зв’язку для дач та заміських будинків

Незважаючи на розвиток комунікаційних мереж, не у всіх віддалених районах є стійкий мобільний зв’язок. Дачники, які перебираються на літо в заміські будинки, не хочуть залишатися без спілкування та втрати можливості користуватися інтернетом.

Проблему наявності якісного сигналу можна вирішити двома способами.

Підсилюємо сигнал стаціонарного GSM-телефону

Незаперечна перевага стаціонарного GSM-телефону, що має гніздо для SIM-карти, полягає в можливості підключення до нього зовнішньої потужної антени, яка встановлюється на даху будинку, або на спеціальній опорі і направляється в сторону базової станції оператора зв’язку.

Принцип роботи наступний: SIM-карту мобільного оператора вставляється у відповідний роз’єм GSM-телефону, антена підсилює вхідний сигнал, і абонент отримує можливість нормального спілкування.

Серед інших плюсів виносної антени можна відзначити її невисоку ціну і нескладне налаштування (встановити, направити в потрібну сторону і підключити до телефону).

Однак, є і недоліки:

  • потреба в окремій SIM-карті для такого телефону;
  • стаціонарність такого способу спілкування (складно перенести в іншу кімнату);
  • для кожної SIM-карти потрібно свій пристрій.

Якщо функціоналу стаціонарного телефону досить, то ваш вибір – виносна антена.

Використовуємо ретранслятор

Уже з назви приладу зрозуміло, що принцип роботи репітера полягає в повторенні та посилення спійманих хвиль.

Комплект пристрою складається з трьох частин: приймача (працює як антена і приймає сигнал), сам ретранслятор (підсилювач) і випромінювач (повторює посилений сигнал і роздає його на мобільні пристрої). В результаті виходить, що територія дачної ділянки буде забезпечена стійким зв’язком.

Серед плюсів слід виділити підтримку будь-яких мобільних операторів.

Оскільки ретрансляція не обмежена однією SIM-картою, як стаціонарний телефон, то може приймати сигнали різних мобільних провайдерів. Значить, всі члени сім’ї можуть користуватися своїми смартфонами з особистої SIM-карти. Репітер покращує не тільки голосовий зв’язок, а й широкосмуговий інтернет.

Мінусів менше, ніж у виносної антени, але вони вагомі:

  • досить висока ціна комплекту;
  • складніше налаштування.

Втім, як запевняють виробники, репітери забезпечені вичерпною інструкцією, тому проблем з виконанням налаштування і роботою пристрою виникати не повинно.

Источник: gsminfo.com.ua