Медики назвали напій, який покращує здоров’я серця

Соєве молоко приносить користь як вашому розуму, так і тілу, а на смак воно таке саме, як у традиційного коров’ячого молока. Найбільше «дякую» скаже ваше серце.

Соєве молоко – це безмолочний напій на рослинній основі, приготований шляхом замочування соєвих бобів у воді, перетворення їх у пюре та проціджування рідини, каже Алекс Касперо, магістр медицини, дипломований дієтолог та шеф-кухар із Сент-Луїса.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Foods, соя сама по собі була основним продуктом харчування в азіатських кухнях протягом тисячоліть, і, зокрема, соєве молоко історично широко споживалося в Китаї, Японії, Кореї, Сінгапурі та Таїланді. Оскільки його поживний профіль аналогічний коров’ячому молоку, воно стало популярною альтернативою молочним продуктам для вегетаріанців, веганів та людей з непереносимістю лактози в Європі, Австралії та США.

Хоча високий вміст жиру в коров’ячому молоці надає вершковий смак напою, це також є одним з його недоліків, говорить Касперо. Молочні продукти часто багаті на насичені жири — тип жиру, який може підвищувати рівень холестерину ліпопротеїнів низької щільності (також відомих як ЛПНГ або «поганий» холестерин) і, у свою чергу, збільшувати ризик розвитку серцевих захворювань та інсульту.

З іншого боку, основними жирами в соєвому молоці є поліненасичені та мононенасичені жири, обидва з яких вважаються «корисними для серця», каже Касперо.

Насправді дослідження показують, що споживання ненасичених жирів замість насичених жирів пов’язане зі зниженням рівня як загального холестерину, так і рівня холестерину ЛПНГ.

Источник: medicalanswers.com.ua