Марк Цукерберг вважає, що мільярд людей витрачатимуть сотні доларів в Метавсесвіті щодня

Романов Роман
Марк Цукерберг вважає, що мільярд людей витрачатимуть сотні доларів в Метавсесвіті щодня

Генеральний директор Meta Platforms Марк Цукерберг сказав в інтерв’ю, що Метавсесвіт може стати значною частиною бізнесу оператора соціальної мережі Facebook в другій половині десятиліття.

«Ми сподіваємося в основному охопити близько мільярда людей у ​​Метавсесвіті, які витрачають сотні доларів, кожен купує цифрові товари, цифровий контент, різні речі, щоб проявити себе, тож це може бути одяг для їхнього аватара чи різні цифрові товари для віртуального дому або інші речі, щоб прикрасити віртуальний конференц-зал, утиліти, щоб бути більш продуктивними у віртуальній і доповненій реальності та в Метавсесвіті загалом», — сказав Марк.

Інвестори скоротили ринкову капіталізацію компанії вдвічі цього року, оскільки зростання сповільнилося, а кількість щоденних активних користувачів вперше знижувалася послідовно за останні два квартали. Цукерберг все більше спрямовує компанію до того, що він вважає новим поколінням контенту, віртуального світу, де люди можуть купувати та продавати цифрові товари для аватарів, які можуть спілкуватися один з одним. На початку цього місяця символ тікера компанії змінився з FB, пережитку її історії як чистого постачальника соціальних мереж, на META.

Але інвестиції компанії в доповнену та віртуальну реальність почалися з 2014 року, коли вона придбала за 2 мільярди доларів виробника гарнітур Oculus VR. Поставки гарнітур не перевищили поставки ПК чи смартфонів. Цукерберг висловив оптимізм щодо продуктивності свого поточного покоління Meta Quest 2.

«Quest 2 став хітом», — сказав Цукерберг.

meta-logo-metaverse-virtual-reality-zuckerberg.webp (106 KB)

«Я був дуже задоволений тим, як це пройшло. Це перевершило мої очікування. Але я все ще думаю, що знадобиться деякий час, перш ніж він досягне масштабу кількох сотень мільйонів або навіть мільярдів людей у ​​Метавсесвіті, просто тому, що для цього потрібен певний час».

Досвід у Метавсесвіті може бути більш захоплюючим, ніж текст, фотографії чи відео, які широко поширені у Facebook та Instagram Мети, і тому це стане великою можливістю для Мети протягом наступного десятиліття, говорить Цукерберг.

Марк зустрівся з журналістом Крамером у Метавсесвіті. Співзасновник Facebook сказав, що такий досвід може сприяти тому, що ви разом, навіть якщо люди фізично перебувають на іншому кінці країни. Він сказав, що можна встановлювати зоровий контакт, що не гарантується під час відеодзвінків, і використовувати просторове аудіо, яке дозволяє спокійно розмовляти.

Технологія «в основному сприяє тому, що вона забезпечує реалістичне відчуття присутності», — сказав він.

Щоб донести це до клієнтів протягом наступних кількох років, Meta вимагатиме випустити набір обладнання, програмного забезпечення та досвіду.

«Ми зараз є компанією, яка може дозволити собі зробити великі довгострокові дослідницькі інвестиції, і це є великою можливістю», – сказав він.

Марк очікує, що економіка навколо Метавсесвіту буде величезною.

У першому кварталі Meta Platforms щомісяця нараховувала 3,64 мільярда активних людей у ​​сімействі додатків, що на 6% більше в порівнянні з минулим роком. У 2020 році кількість користувачів WhatsApp досягла 2 мільярдів, і Цукерберг бачить потенціал для зростання.

«Ви знаєте, ми із часом створювали послуги, щоб обслуговувати якомога більше людей, — доведіть наші послуги до мільярда, двох мільярдів, трьох мільярдів людей, а потім ми в основному масштабуємо монетизацію після цього», – сказав Цукерберг. «І ми зробили це за допомогою Facebook та Instagram. WhatsApp справді стане наступною главою, а обмін діловими повідомленнями та комерція стануть великою справою».

Штучний інтелект дає рекомендації, подібно до TikTok

На додаток до своїх витрат на Метавсесвіт, Meta інвестує значні кошти в розвиток штучного інтелекту, який може підтримати рекламу — основне джерело доходів компанії (близько 97%) — і наявні програми.

«Ми в основному відходимо від того, щоб більшість вмісту, який ви бачите у Facebook та Instagram, надходило від ваших друзів або слідували за графіком, як було дотепер, ви знаєте, з часом все більше і більше цього вмісту надходить лише з рекомендацій ШІ», – сказав Цукерберг. «І оскільки рекомендації ШI стають кращими, то ви отримуєте доступ не лише до контенту людей, за якими ви стежите, а й до всього всесвіту контенту».

Це концепція, яку TikTok, що належить китайській ByteDance, використовував для того, щоб досягти мільярда активних користувачів щомісяця. Meta намагалася відповісти на швидке зростання, запровадивши функцію Reels в Instagram у 2020 році. Reels займає понад п’яту частину часу, який люди проводять в Instagram, сказав Цукерберг аналітикам під час розмови про прибутки Meta за перший квартал у квітні. Тепер він очікує, що вдосконалення штучного інтелекту зроблять Reels більш привабливими для користувачів Instagram.

Meta також інвестує в обладнання для штучного інтелекту разом з іншими великими технологічними компаніями, такими як Alphabet і Microsoft .

«Ми щойно запустили дослідницький суперкластер штучного інтелекту, який, як ми вважаємо, стане найшвидшим суперкомп’ютером із штучним інтелектом. Він буде повністю створений пізніше цього року, щоб наші дослідники могли створювати нові та більші моделі, щоб увійти в рейтинг і кращі рекомендації в наших соціальних мережах та рекламі».

За словами Цукерберга, компанія сповільнить свої інвестиції в штучний інтелект у разі рецесії.

За матеріалами: CNBC