Китайська CATL представила власні станції для швидкої заміни батарей в різних електромобілях

Китайська CATL представила власні станції для швидкої заміни батарей в різних електромобілях

Китайська компанія CATL представила станції EVOGO для швидкої заміни акумуляторів у електромобілях. Кожна станція займає три місця для паркування та зберігає 48 стандартних батарейних блоків. На заміну блоку йде одна хвилина. Електромобілі можуть містити до трьох блоків і проїжджати після зміни батарей до 600 км. Станції EVOGO незабаром з’являться у 10 великих містах Китаю. Виробник стверджує, що вони сумісні з багатьма моделями електрокарів.

Станції EVOGO випускає дочірнє підприємство CATL – компанія Contemporary Amperex Energy Service Technology Ltd. (CAES). В яких містах буде розміщено станції, не повідомляється. В активі виробника є варіанти для будь-яких погодних умов, що дозволить експлуатувати станції як у спеку, так і на холод. Управляти зміною батарей зручно через програму в смартфоні. Автолюбитель сам вибирає кількість батарейних блоків, що підлягають заміні, і навіть їх загальну кількість. Наприклад, для дальньої поїздки можна буде замовити установку трьох блоків, а якщо завдання їздити виключно від дому до роботи та назад, одного блоку вистачить за очі.

Подібний підхід виробник вважає за розумний спосіб економити на експлуатації електромобіля. Батарею не потрібно купувати у складі машини відразу при купівлі нового електрокара. Платформа дозволяє на якийсь час озброювати машину акумулятором підвищеної ємності і переводити на акумулятор малої ємності для повсякденної експлуатації в межах міста. Батарейні блоки, що важливо, можна не тільки міняти, а й заряджати звичайним способом на станціях зарядки, хоча, звичайно ж, на це піде набагато більше часу.

Кожен батарейний блок під назвою Choco-SEB дозволяє поїхати до 200 км. Характеристики блоків Choco-SEB досить непогані: 160 Вт·год/кг і 325 Вт·год/л. Блоки містять механічні контакти лише для подачі живлення. Інтелектуальна частина бездротова, що знижує ймовірність виходу з ладу системи керування батареєю через погані контакти (через знос контактів). За словами CATL, такими батареями вже можна оснастити 80% існуючих моделей електрокарів і 100% всіх майбутніх моделей. На чому засновані такі сміливі заяви — неясно, адже в багатьох сучасних електромобілях батареї навіть зняти швидко не вдасться.

На відео вище з 9 хвилин показаний процес заміни акумуляторного блоку в електромобілі. Процес відбувається у автоматичному режимі. Можливо, це стане зручною альтернативою тривалому простою на станціях заряджання. Раніше такий спосіб у відносно великім обсязі в Китаї запропонувала місцева компанія NIO для своїх електромобілів. Пропозиція CATL обіцяє охопити великий спектр моделей та стати масовою, але дорога до цього буде довгою та необов’язково успішною.

Источник: ampercar.com