Інтернет-шахраї оформили кредити на жителів Тернопільщини на понад 100 тисяч гривень

Інтернет-шахраї оформили кредити на жителів Тернопільщини на понад 100 тисяч гривень

Від дій шахраїв постраждали двоє жителів Тернопільщини. 24-річна тернополянка виявила, що невідома особа оформила на неї кредитне зобов’язання на суму понад 100 000 гривень. Ще один потерпілий – житель села Підгороднє . На його ім’я взяти кредит на суму 3800 гривень.

Відомості про події правоохоронці Тернопільського РУП внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Працівники поліції наголошують про обов’язкову необхідність пильнувати за паспортом. Не давайте особисті документи в руки стороннім особам, а якщо вас просять його показати для підтвердження особи, старайтесь завжди прикривати серію та номер (це зручно можна робити великим пальцем). В жодному разі не залишайте документи в якості застави, наприклад, для ломбардного кредиту. Якщо потрібно залишити десь ксерокопію паспорта, обов’язково переконайтесь, що така вимога справді обґрунтована. В крайньому випадку, на копії паспорта завжди можна залишити замітку ручкою – зіпсовану копію не вийде використовувати в шахрайських цілях, це буде своєрідним захистом персональних даних.

Не потрібно залишати будь-де персональних даних. Часто в Інтернеті, реєструючись на різних сервісах, просять вказати особисті дані. Якщо ви зустрічаєтесь з вимогою вказати серію та номер паспорта, то це повинно викликати підозру. Винятком, звичайно, являється тільки оформлення кредиту он-лайн або звернення в інші установи, наприклад, Бюро кредитних історій, де без цих даних не обійтись. У всіх інших випадках (в інтернет магазинах, в соціальних мережах) залишати конфіденційну інформацію максимально небезпечно.

Источник: fainemisto.tv