Honda знизить смертність у ДТП до нуля до 2050 року завдяки штучному інтелекту

Honda знизить смертність у ДТП до нуля до 2050 року завдяки штучному інтелекту

Всі нові автомобілі та мотоцикли марки Honda використовуватимуть штучний інтелект.

За даними Honda Motor, понад 90% дорожньо-транспортних пригод відбувається через людську помилку. Виправити ситуацію планують за допомогою штучного інтелекту, який контролюватиме дії та фізичний стан людини, а також ситуацію на дорозі. Сукупність цих даних дозволить зменшити ризик ДТП.

Відстежуючи дії та фізичні параметри водія за допомогою камер та радарів, комп’ютер зможе визначати зони ризику та стимулювати водія до більш усвідомлених дій за допомогою вібрації спинки сидіння або звукового сигналу.

«Honda прагне створити суспільство, в якому всі учасники дорожнього руху будуть звільнені від ризику ДТП і зможуть вільно пересуватися за допомогою цих передових технологій безпеки майбутнього», – йдеться в офіційному прес-релізі виробника.

Також Honda планує взяти участь у розробці технологій, на основі яких буде створено єдину телекомунікаційну систему для всіх учасників дорожнього руху. Її завдання – збір та аналіз даних від автомобілів та встановлених на вулицях камер відеоспостереження. Зокрема, у такий спосіб автомобілі планують попереджати про потенційні небезпеки на дорогах.

За статистикою, у 2020 році на дорогах Японії загинуло трохи більше 2800 людей. Це найнижча цифра, за всі роки ведення такої статистики, тобто із 1948 року. І щороку кількість смертельних ДТП зменшується, закрема і завдяки впровадженню нових технологій.

Источник: autogeek.com.ua