Греція видала США "містера Біткоїна": росіянину інкримінують відмивання грошей

Греція видала США "містера Біткоїна": росіянину інкримінують відмивання грошей

Греція видала Сполученим Штатам Америки громадянина Росії Олександра Винника, який підозрюється у відмиванні великої суми грошей через криптобіржу BTC-e. Про це пише місцеве видання Екатерміні.

Винник, відомий під прізвиськом "містер Біткоїн", перебуває під вартою з липня 2017 року, коли його затримали під час відпочинку в Греції.

Тоді повідомлялося, що влада США вважає Винника ключовою фігурою групи, яка причетна до відмивання близько $4 млрд через російськомовну криптовалютну біржу BTC-e. Внаслідок цих дій постраждали зокрема американські громадяни, стверджував Мін'юст США.

Американське слідство вважає, що Винник особисто може бути причетний до пограбування японського криптообмінника Mt.Gox у 2014 році. За версією правоохоронних органів США, росіянин отримав гроші внаслідок кібератаки на біржу і зміг відмити їх через BTC-e і Tradehill.

Після арешту Винника криптобіржа BTC-e припинила роботу, а потім ненадовго перезапустилась під назвою WEX. Наприкінці 2018 року WEX припинив роботу, не повернувши гроші клієнтам.

2020 року Греція видала Винника Франції, де його засудили до позбавлення волі за розповсюдження віруса-вимагача Locky. Після відсидки Винника на початку цього тижня повернули до Греції, звідки його літаком відправили до США.

Операція проводилась в умовах суворої секретності та була санкціонована Верховним судом Греції.

Источник: finance.liga.net