Електронні асистенти водія знижують уважність на дорогах

Електронні асистенти водія знижують уважність на дорогах

Вчені Страхового інституту дорожньої безпеки Массачусетського технологічного університету провели дослідження, в рамках якого з’ясували, як розвиток електронних асистуючих систем автомобіля впливає на поведінку водіїв на дорозі.

У дослідженні взяли участь 20 добровольців. Протягом місяця випробовувані керували автомобілями, обладнаними сучасними електронними асистентами. Десять людей їздили за кермом на Land Rover Range Rover Evoque з включеним адаптивним круїз-контролем, який дозволяє підтримувати обрану швидкість і зберігати дистанцію до попереду йде автомобіля. Решта керували Volvo S90, оснащеним тією ж технологією, а також системою Pilot Assist, що дозволяє утримувати машину в обраній смузі руху.

У перші дні учасники дослідження продемонстрували сконцентроване водіння. Випробовувані не відволікалися від дороги незалежно від того, працювали електронні асистент чи ні. Однак через місяць водії стали частіше прибирати руки з рульового колеса і користуватися мобільними телефонами. За словами наукового співробітника Інституту Яна Рейгана, учасники експерименту, які керували Volvo, в 12 разів частіше відпускали кермо під час роботи електронних асистентів.

За підсумками дослідження фахівці зробили висновок, що автоматизовані системи допомоги водієві зменшують концентрацію під час руху і сприяють розвитку аварійних ситуацій на дорозі.

На початку жовтня вчені Страхового інституту дорожньої безпеки провели дослідження, в рамках якого з’ясували, що 70-річні автомобілісти рідше стають учасниками смертельних аварій, ніж водії у віці 35-54 років. Американські фахівці зробили висновок, що літні автомобілісти менш небезпечні на дорогах, ніж водії середніх років.

Источник: bizua.org