Експериментальні ліки вперше уповільнили розвиток хвороби Альцгеймера

Британські вчені протестували препарат, який вперше зміг призупинити погіршення пам’яті та мислення у пацієнтів із ранньою стадією хвороби Альцгеймера. Дослідження визнали «історичним моментом» у лікуванні деменції.

У клінічних випробуваннях взяло участь 1800 добровольців. Одним двічі на тиждень вводили препарат леканемаб, іншим – плацебо.

Через 18 місяців вчені з’ясували, що з першої групи когнітивні здібності знизилися на 27% менше проти іншими. Вони набрали на 0,45 бала більше за 14-бальною шкалою, яка використовується для оцінки прогресування хвороби Альцгеймера. Вважають, що без лікування показники пацієнтів знижуються в середньому на 1 бал на рік.

Це перший випадок, коли якийсь препарат зміг змінити траєкторію захворювання. Результати показали, що ліки знизили кількість токсичних бляшок у головному мозку і позитивно вплинули на пам’ять та здатність виконувати повсякденні завдання. Але у третини пацієнтів виявилися побічні ефекти, такі як набряки та крововилив у мозок.

Попередні експериментальні препарати також скорочували кількість амілоїдних бляшок у мозку, але це ніяк не впливало на стан пацієнтів. Розробниками препарату є компанії Eisai та Biogen. Очікується, що до кінця року вони подадуть заявки на схвалення регулюючих органів у США та Європі.

Источник: medicalanswers.com.ua