Батько Ассанжа побоюється, що засновник WikiLeaks може померти у в'язниці

Батько Ассанжа побоюється, що засновник WikiLeaks може померти у в'язниці

Батько заарештованого в Лондоні засновника організації WikiLeaks Джуліана Ассанжа Джон Шіптон побоюється, що його син може померти у в’язниці. Його слова під час спілкування з журналістами в Женеві в п’ятницю наводить британська газета Daily Mail, передає УНН.

За словами Шиптона, він два дні тому відвідав Ассанжа у в’язниці в Лондоні, де йому довелося “зіткнутися з гіркою правдою, що він (Джуліан Ассанж) може померти”. “Це не гірке розчарування батька, це просто факт”, — додав він.

Батько Ассанжа також назвав “верхом непристойності” факт того, що “Джуліан може померти у в’язниці через дев’ять років переслідувань за розкриття правди про військові злочини”.

Ассанж в 2006 році заснував сайт WikiLeaks, де публікується секретна інформація про діяльність ряду урядів, в тому числі США. Побоюючись екстрадиції до Сполучених Штатів з Швеції, де дві жінки звинуватили його в сексуальних домаганнях і згвалтуванні, він попросив у 2012 році притулок в посольстві Еквадору в Лондоні і перебував там безперервно протягом майже семи років. У квітні Еквадор відмовив йому в подальшому наданні притулку, після чого Ассанж був заарештований поліцією за неявку до лондонського суду за ордером від 2012 року, а також на підставі запиту про екстрадицію, спрямованого Вашингтоном британській владі в 2018 році.

Лондонський суд 1 травня засудив Ассанжа до 50 тижнів ув’язнення за порушення умов звільнення під заставу. Йде також розгляд запиту про його екстрадицію в США, де, згідно з пред’явленими американським Мін’юстом звинуваченнями, засновнику WikiLeaks загрожує до 175 років в’язниці за хакерську діяльність.

Источник: unn.com.ua