ЗМІ Руперт Мердок залишає посаду голови Fox and News Corp.

Дмитро Сизов
ЗМІ Руперт Мердок залишає посаду голови Fox and News Corp.

Руперт Мердок йде з посади голови правління Fox Corp.і News Corp., повідомили компанії в четвер. Офіційний перехід буде оголошений у листопаді.

92-річний Мердок буде призначений почесним головою кожної компанії. Лаклан Мердок , один із його синів, стане одноосібним головою News Corp. і продовжить виконувати обов’язки виконавчого голови та генерального директора Fox Corp.

«Наші компанії перебувають у міцному стані, як і я», — сказав Мердок-старший у записці для співробітників. «У нас є всі підстави дивитися на найближчі роки з оптимізмом – я, звичайно, так і планую бути тут, щоб взяти в них участь. Але боротьба за свободу слова і, зрештою, свободу думки ніколи не була такою напруженою. ”

Мердок відходить від ради директорів після бурхливого року на телеканалі Fox, невдовзі після того, як компанія погодилася виплатити компенсацію в розмірі 787,5 мільйонів доларів США за позовом Dominion Voting Systems про наклеп через неправдиві твердження про те, що машини компанії вплинули на вибори 2020 року між президентом Джо Байденом і Дональд Трамп .

Незмінна роль Мердока за лаштунками Fox News була висвітлена протягом місяців, що передували врегулюванню Домініону. У своїй заяві за позовом Мердок сказав, що деякі ведучі мережі повторювали неправдиві заяви протягом місяців після виборів.

До врегулювання Домініон закликав Мердока , його сина та інших найкращих талантів і керівників Fox виступити на позицію, якщо суд відбудеться. У той час Фокс виступав проти того, щоб Мердок-старший, як і інші топ-менеджери Фокс, з’являлися особисто, посилаючись на його вік. Суддя з Делаверу відхилив аргумент і сказав, що Фокс не зміг би сперечатися про труднощі, враховуючи заручини Мердока, які пізніше були скасовані, і його публічно обговорювані плани подорожей.

З липня 2022 року Мердок працював у своєму домі в Монтані, а не заходив в офіси Fox або News Corp., згідно з документом про цінні папери .

Fox News також бачив, як на початку цього року пішов найкращий талант Такер Карлсон , після чого відбулося падіння рейтингів на період до його заміни.

Відхід Мердока також відбувся за рік до майбутніх виборів президента США. News Corp. серед інших видань володіє газетами The Wall Street Journal і New York Post, тоді як Fox є материнською компанією правих телевізійних мереж Fox News і Fox Business.

Австралійський медіа-магнат розпочав свою діяльність у галузі майже 70 років тому, у 1954 році, після того, як отримав контроль над компанією News Ltd., яка володіла газетою № 2 в Аделаїді, Австралія. Його батько був військовим кореспондентом і власником обласної газети.

Звідти він побудував свою газетну імперію, яка поширилася на пишні таблоїди у Великобританії, а потім і в США

У 1980-х роках він увійшов у телевізійний бізнес і в 1985 році купив 50% акцій нафтового магната Марвіна Девіса в Twentieth Century Fox. Того року він став громадянином США, щоб відповідати вимогам щодо володіння телевізійними станціями в країні.

У 1996 році був запущений канал Fox News , який з того часу став найпопулярнішою кабельною мережею.

«Протягом усього свого професійного життя я щодня спілкувався з новинами та ідеями, і це не зміниться», — сказав Мердок у своїй записці для співробітників, додавши, що для нього настав час взяти на себе інші ролі.

Майже рік тому Мердок розглядав можливість возз’єднання Fox і News Corp., що дозволило б консолідувати лідерство в його медіа-імперії, а також скоротити витрати. У 2013 році Мердок розділив News Corp. і Fox.

Пропозиція надійшла в той час, коли аудиторія як друкованих ЗМІ, так і кабельного телебачення скорочується, а читачі та глядачі все частіше отримують новини та розваги з онлайн-новин, соціальних мереж і потокового передавання.

Однак у січні Мердок скасував запропоноване злиття. Мердок відкликав пропозицію про возз’єднання, зазначивши в листі до правління, що він і його син «визначили, що поєднання не є оптимальним для акціонерів» жодної з компаній на той час.

Сімейний траст Мердока контролює приблизно 40% прав голосу в обох компаніях. Кажуть, що станом на 2023 рік родина накопичила статок у понад 17 мільярдів доларів.

Fox та її мережі мовлення та платного телебачення залишилися після продажу Twenty-First Century Fox компанії Disney у 2019 році за 71,3 мільярда доларів. Медіакомпанія зосередилася на новинах і спорті — насамперед для своїх традиційних телевізійних мереж — а також на безкоштовній рекламі. -підтримуваний стрімер Tubi , замість того, щоб перейти до потокового бізнесу прямої підписки, як його аналоги.

Ринкова капіталізація Fox, чиї акції трохи зросли в четвер, становить понад 15,5 мільярда доларів. Ринкова капіталізація News Corp. становить понад 11 мільярдів доларів.

Час і влада Мердоків у засобах масової інформації протягом багатьох років описані в книгах, а також вважаються вільним зображенням у серіалі HBO «Спадкоємність». Найближчими днями вийде фільм Майкла Вольфа «Падіння: кінець Fox News і династії Мердок», який, як кажуть, міститиме більше викриттів про родину Мердок, політику США та Fox News.

Прочитайте повну записку Мердока для співробітників:

Дорогі колеги,

Я пишу, щоб повідомити вам усім, що я вирішив перейти на посаду почесного голови Fox and News. Протягом усього свого професійного життя я щодня спілкувався з новинами та ідеями, і це не зміниться. Але настав час для мене взяти на себе інші ролі, знаючи, що у нас є справді талановиті команди та пристрасний, принциповий лідер у Лаклані, який стане одноосібним головою обох компаній.

Ні надмірна гордість, ні фальшива смиренність не є чудовими рисами. Але я справді пишаюся тим, чого ми спільно досягли протягом десятиліть, і я багато в чому завдячую своїм колегам, чий внесок у наш успіх іноді був непоміченим за межами компанії, але я глибоко ціную. Незалежно від того, водії вантажівок, які роздають наші папери, прибиральники, які працюють, коли ми виходимо з офісу, помічники, які підтримують нас, чи вправні оператори за камерами чи комп’ютерним кодом, ми були б менш успішними та мали б менш позитивний вплив на суспільство без вашого відданість день за днем.

Наші компанії, як і я, перебувають у міцному стані. Наші можливості значно перевищують наші комерційні виклики. У нас є всі підстави бути оптимістичними щодо майбутніх років – я, звичайно, так і планую бути тут, щоб взяти в них участь. Але боротьба за свободу слова і, зрештою, свободу думки ніколи не була такою гострою.

Мій батько твердо вірив у свободу, і Лаклан повністю відданий справі. Корисливі бюрократи намагаються змусити замовкнути тих, хто ставить під сумнів їхнє походження та мету. Еліти відверто зневажають тих, хто не належить до їхнього зрідженого класу. Більшість засобів масової інформації перебувають у змові з цими елітами, поширюючи політичні наративи, а не шукаючи правди.

У своїй новій ролі я можу вам гарантувати, що щодня буду брати участь у конкурсі ідей. Наші компанії є спільнотами, і я буду активним учасником нашої спільноти. Я буду критично дивитися на наші трансляції, читати наші газети, веб-сайти та книги з великим інтересом і звертатися до вас із думками, ідеями та порадами. Коли я відвідаю ваші країни та компанії, ви можете очікувати на мене в офісі пізно вдень у п’ятницю.

Я з нетерпінням чекаю зустрічі з вами, де б ви не працювали та які б ваші обов’язки не були. І я закликаю вас максимально використати цю чудову можливість покращити світ, у якому ми живемо.