Який український дрон знищив найбільше російських кораблів: дослідження

Який український дрон знищив найбільше російських кораблів: дослідження

Польські вчені-дослідники зробили висновок, що український дрон Magura V5 знищив найбільше кораблів росіян за період повномасштабної війни. Вони оприлюднили результати дослідження найрезультативніших морських дронів.

Про це свідчать дані наукового польського журналу "Political Science and Security Studies Journal".

Зокрема, автори дослідження проаналізували вплив використання безпілотних морських дронів на безпекову ситуацію в Чорноморському регіоні та визначили найрезультативніший морський безпілотник.

За цими даними, в російсько-українській війні українські морські дрони вразили 22 військові кораблі, з яких вісім знищено. Серед них дрони "Микола" та "Мамай" вразили по два кораблі, Sea Baby — чотири кораблі, Magura V5 — 14 кораблів, вісім із яких повністю знищено.

Дослідники спиралися на відкриті джерела. У поле зору потрапили такі українські та російські морські дрони: "Микола", Magura V5, "Мамай", Sea Baby, "Толока TLK-150", "Марічка" — українського виробництва, а також поки що єдиний відомий морський дрон росіян — "Одуванчик".

Magura V5 (Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus) — це український безпілотний надводний дрон, який використовується для розвідки та знищення ворожих цілей. Відомо, що цей безпілотник використовує Головне управління розвідки Міністерства оборони України, зокрема, спецпідрозділ "Group13".

Magura V5 є першим у світі морським дроном, який має підтверджені повністю знищені цілі в бойових умовах. Серед підтверджених і визнаних офіційно українською воєнною розвідкою такі:

  • розвідувальний корабель "Иван Хурс" (пошкоджено 24 травня 2023 року);
  • патрульний корабель "Сергей Котов" (пошкоджено двічі — 24 липня та 13 вересня 2023 року);
  • десантний катер "Д-144 Серна" (потоплено 11 листопада 2023 року разом з "БТР-82" на борту);
  • десантний катер "Д-295 Акула" (потоплено 11 листопада 2023 року);
  • ракетний катер "Ивановец" (потоплено 1 лютого 2024 року);
  • великий десантний корабель "Цезарь Куников" (потоплено 14 лютого 2024 року);
  • патрульний корабель "Сергей Котов" (потоплено 5 березня 2024 року разом з гелікоптером "Ка-29");
  • два швидкісних катери спеціального призначення "РИФ-75" (знищено 6 травня 2024 року).

Крім того, під час масштабної атаки на катери КС-701 "Тунец" 30 травня цього року дронами пошкоджено три такі судна, а одне знищено.

Источник: trueua.info