XАІ Ілона Маска наближається до угоди щодо оренди серверів зі штучним інтелектом у Oracle

Дмитро Сизов
XАІ Ілона Маска наближається до угоди щодо оренди серверів зі штучним інтелектом у Oracle

Стартап Ілона Маска зі штучного інтелекту xAI спілкувався з Oracle про витрати 10 мільярдів доларів на оренду хмарних серверів у компанії протягом кількох років, повідомляє The Information з посиланням на особу, яка брала участь у переговорах.
Ця угода зробить xAI одним із найбільших клієнтів Oracle, йдеться у звіті, оскільки Маск збирається залучити кошти для xAI, намагаючись конкурувати з пропозиціями штучного інтелекту OpenAI та Google.

Переговори щодо хмари тривають, і немає жодних гарантій, що дві компанії підпишуть угоду, додається у звіті.
Повідомляється, що минулого місяця XAI вела переговори про залучення 3 мільярдів доларів за раунд, що оцінило б компанію в 18 мільярдів доларів.
Oracle та Ілон Маск не відразу відповіли на запит Reuters про коментарі.
Співзасновник Oracle Ларрі Еллісон, який себе назвав близьким другом Ілона Маска, оголосив у вересні, що стартап Маска підписав контракт на навчання моделей ШІ в Oracle Gen2 Cloud.
Раніше цього місяця Oracle випустила оновлення своєї технології баз даних, щоб зробити її більш корисною для ШІ.
XAI є найбільшим клієнтом H100 в Oracle, який використовує понад 15 000 мікросхем AI, йдеться у звіті. H100 — це мікросхема штучного інтелекту від Nvidia.
Минулого місяця Маск заявив, що xAI запустить покращену версію свого чат-бота Grok для ранніх тестувальників і існуючих користувачів на його платформі соціальних мереж X.