Впроваджували стандарти освіти РФ: двом мешканкам Снігурівки оголосили про підозру

На Миколаївщині заочно повідомили про підозру двом мешканкам міста Снігурівка Баштанського району за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Про це повідомляє Миколаївська обласна прокуратура.

За даними слідства, під час окупації Снігурівки підозрювані вступили в злочинну змову із загарбниками та добровільно обійняли посади начальника так званого відділу освіти військової центральної адміністрації Снігурівського району Херсонської області та директора так званої Снігурівської школи Снігурівського муніципального округу.

До обов'язків начальника відділу освіти входило створення умов для надання початкової, основної та середньої (повної) загальної освіти за основними загальноосвітніми програмами РФ.

А директорка школи виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Зокрема, здійснювала прийом на роботу вчителів та технічного персоналу; встановлювала графік роботи, проводила наради щодо організації роботи навчального закладу, розпоряджалася його майном, а також організовувала проведення агітацій серед місцевого населення, спрямованих на набір учнів.

За свою роботу підозрювані отримували заробітну плату особисто та робили виплату заробітної плати працівникам у російських рублях.

Колаборанток оголошено у розшук. Готуються необхідні процесуальні документи щодо спеціального досудового розслідування.

Досудове розслідування здійснюється слідчими управління СБУ у Миколаївській області.

За вчинене підозрюваним загрожує до десяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна.

Источник: novosti-n.org