ВМС США намагаються використовувати експериментальні технології для захисту Гуаму

Дмитро Сизов
ВМС США намагаються використовувати експериментальні технології для захисту Гуаму

ВМС США використали експериментальну технологію для захисту віддалених, але критично важливих мереж від китайських хакерів, підписавши контракт із невеликим оператором мобільного зв’язку щодо забезпечення кібербезпеки для телекомунікаційних компаній, розташованих на острові Гуам.

Гуам, територія США, розташована за 1600 миль (приблизно 2600 кілометрів) на схід від Маніли, стає все більш важливим військовим і стратегічним центром, оскільки зростає занепокоєння щодо того, що Китай може вдатися до військових дій для забезпечення своїх претензій на самокерований острів Тайвань. Минулого року корпорація Майкрософт заявила, що організації критичної інфраструктури на Гуамі та в інших місцях США стали мішенню хакерської групи, що фінансується Китаєм, відомої як Volt Typhoon . 

Серед мереж були «деякі в телекомунікаційному секторі Гуаму», — сказав минулого року New York Times Том Берт, голова групи безпеки та довіри клієнтів Microsoft. Китайський уряд заперечує ці звинувачення.

Військово-морські сили США заявили, що підписали контракт на пілотний проєкт з оператором мобільного зв’язку Cape, вартість якого становить трохи понад 800 тисяч доларів.

Компанія Cape , яка називає себе «оператором мобільного зв’язку в першу чергу з забезпеченням конфіденційності», розробить, встановить і випробує стільникову мережу лише з програмним забезпеченням для військово-морської бази Гуаму, щоб допомогти військовослужбовцям залишатися на зв’язку безпечним способом. Залежно від результатів контракт може бути розширений на інші місця в Індо-Тихоокеанському регіоні, повідомили у ВМС.

«Система Cape використовує поєднання розширеного шифрування, безпечних протоколів і нових методів обфускації, щоб запобігти використанню хакерами стільникових мереж або користувачів», — сказав Джон Дойл, головний виконавчий директор і засновник.

Представники телекомунікаційних компаній, що працюють на Гуамі — GTA TeleGuam, IT&E та NTT Docomo — не відповіли на запити про коментарі.

Компанія Cape, заснована в 2022 році колишніми інженерами Palantir Technologies Inc. і Anduril Industries Inc. , щойно припинила фінансування серії B, залучивши 61 мільйон доларів від інвесторів, включаючи Andreessen Horowitz і A*, сказав Дойл.

Команда Cape вже працює на Гуамі, співпрацюючи з трьома телекомунікаційними компаніями, серед абонентів яких є військовослужбовці, сказав Дойл, колишній сержант спецназу, який очолював бізнес Palantir з національної безпеки до того, як залишити, щоб створити Cape.

«Ми розгорнемо програмне забезпечення, яке захищає конфіденційні особисті дані та запобігає їхньому впливу на базові мережі за межами їх фізичної інфраструктури», — сказав він Bloomberg. «Це негайно розв'язує важкі проблеми на Гуамі. Але це також шаблон для того, що я справді хочу створити — приватні, безпечні та стійкі комунікації за межами тихоокеанського театру для всіх».

За словами Microsoft, Volt Typhoon, який був активний із середини 2021 року, мав на меті «здійснювати шпигунство та підтримувати доступ без виявлення якомога довше».