Влада Франції отримала оновлення програмного забезпечення для iPhone 12 від Apple

Дмитро Сизов
Влада Франції отримала оновлення програмного забезпечення для iPhone 12 від Apple

Французька влада отримала оновлення програмного забезпечення від Apple (AAPL.O) для свого iPhone 12 і перевіряє його, повідомило Reuters у вівторок джерело у міністерстві цифрових технологій Франції, оскільки американський технологічний гігант намагався уникнути ризику дорогого відкликання.

Apple пообіцяла оновити програмне забезпечення, щоб усунути суперечку щодо рівнів радіації телефонів iPhone 12 після того, як Франція призупинила продажі телефонів на початку цього місяця після тестів, які, за її словами, виявили порушення лімітів радіаційного опромінення.

Франція погрожувала відкликанням, якщо Apple відмовиться оновити програмне забезпечення.

Apple оскаржила висновки Франції, заявивши, що iPhone 12 був сертифікований кількома міжнародними органами як відповідний світовим стандартам, але 15 вересня заявила, що випустить оновлення програмного забезпечення, щоб відповідати методам тестування, які використовуються у Франції.

Компанія не відразу відповіла на запит про коментар у вівторок.

За останні два десятиліття дослідники провели величезну кількість досліджень, щоб оцінити ризик мобільних телефонів для здоров’я. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, жодних негативних наслідків для здоров'я вони не спричинили.

Але попередження про радіацію у Франції, засноване на результатах тестів, які відрізняються від тих, що проводилися в інших країнах, викликало занепокоєння в Європі та інших країнах, включаючи Бельгію, яка також попросила скористатися перевагами оновлення програмного забезпечення.

Галузеві експерти заявили, що ризиків для безпеки немає, оскільки нормативні обмеження, засновані на ризику опіків або теплового удару від випромінювання телефону, були встановлені значно нижче рівня, на якому вчені знайшли докази шкоди.

Раніше цього місяця Apple випустила iPhone 15, а iPhone 12 не можна придбати безпосередньо в Apple. Однак його можна придбати у третіх осіб, які мають запаси, або продати старі телефони.

Apple регулярно надає оновлення програмного забезпечення для своїх телефонів і комп’ютерів, здебільшого для розв'язання проблеми безпеки. Вони можуть бути орієнтовані на конкретну модель або регіон, а іноді Apple випускає кілька оновлень на місяць.

Оновлення iPhone 12 буде схоже на будь-яке з цих регулярних виправлень програмного забезпечення. Apple перевіряє iPhone на наявність придатних оновлень програмного забезпечення, і користувачі встановлюють їх.