Віртуальний «Мюнхен» реабілітував Білла Гейтса

Віртуальний «Мюнхен» реабілітував Білла Гейтса

Минулої п’ятниці відбулася Мюнхенська конференція з безпеки.

Це глобальний захід, у якому беруть участь найвпливовіші лідери світу. Конференція проводиться щорічно з 1963-го, проте цього разу вперше вона відбулася віртуально — більшість іменитих учасників (серед яких президент США Джо Байден, канцлер ФРН Ангела Меркель, генсек ООН Антоніу Геттеріш, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, президент Франції Еммануель Макрон) брали участь у дискусіях онлайн.

За словами голови Мюнхенської конференції Вольфганга Ішингера, головною темою цьогорічної зустрічі стало відновлення зв’язків між США і їхніми європейськими союзниками, менше ніж через місяць після початку президентства Джо Байдена.

Втім, чимало часу приділили й нинішній проблемі номер один світу — пандемії коронавірусу. В цьому контексті В. Ішингер згадав виступ засновника Microsoft і мецената Білла Гейтса кількарічної давності. «Його буквально ніхто не слухав, — розповів Ішингер про промову Гейтса під час Мюнхенської конференції з безпеки в 2017-му, в якій філантроп наголошував на небезпеці пандемій. — Якби ми слухали, ми не були б у такій жахливій ситуації сьогодні».

Сам Білл Гейтс (на знімку) у своїй промові назвав трагедією те, що, попри попередження, світ не був готовий до пандемії, а також виказав незадоволення тим, як розповсюджується вакцина. За його словами, кампанії з вакцинації у бідних країнах відстають від багатих на 6—8 місяців.

Источник: golos.com.ua