Вчені вигадали, як добувати залізо на Марсі

Вчені вигадали, як добувати залізо на Марсі

Австралійські дослідники з Технологічного Університету Суінберн розробили технологічний процес для виробництва заліза на Марсі. Вони пропонують використовувати як джерело енергії концентроване сонячне світло, а залізо видобувати з реголіту за допомогою карботермічного відновлення.

Технологічний процес описаний у статті у науковому журналі Acta Astronautica.

Експерименти на марсоході Perseverance продемонстрували можливість добування на Червоній планеті кисню за допомогою електролізу вуглекислого газу (CO2). Під час цього процесу як побічний матеріал виділяється велика кількість монооксиду вуглецю (CO). Дослідники пропонують об'єднати установку з видобутку кисню із виробництвом заліза, щоб використати побічні продукти.

У своїх розрахунках вчені показали, що гарячий газ, отриманий внаслідок електролізу вуглекислого газу, буде багатим на CO (91%). Його можна використовувати для попереднього нагрівання реголіту. Крім того, конденсуючи монооксид, можна одержувати чистий вуглець.

Дослідники проаналізували склад марсіанського реголіту (ґрунту) і виявили, що при додаванні до нього 10% вуглецю при температурі 1120 °C та тиску 7 мбар (тиск атмосфери на Марсі) можна отримати рідке залізо з конверсією 99,9%. При цьому сплав міститиме невелику кількість домішок вуглецю, кремнію, фосфору та хрому.

Автори роботи вважають, що отриманий матеріал можна буде використовувати для незалежного виробництва різних машин та пристроїв для колонії на Марсі. Технологія ґрунтується виключно на місцевих матеріалах і не вимагає доставки вантажів із Землі.

Источник: charter97.org