Валюта майбутнього – що таке біткоїн та як він працює

Валюта майбутнього – що таке біткоїн та як він працює

Біткоїном вже можна розрахуватися в Україні навіть у кафе, є 8 криптоматів – автоматів для обміну гривні на біткоїни. Факти розібралися, що таке нова віртуальна валюта.

Що таке біткоїн

Біткоїн – віртуальні гроші у вигляді цифрового коду, котрий досі нікому не вдалося зламати. Його створив невідомий програміст 2008-го. У світі їх приймають дедалі більше магазинів. Нині один біткоїн коштує понад 4 тис доларів.

Навіщо він потрібен

Купують біткоїн не лише, аби ним розраховуватися. Зазвичай, це непогане вкладання грошей, тому що на курсі цієї віртуальної валюти, що постійно змінюється, можна ще й підзаробити.

А це законно?

Біткоїн поки що не має певного правового статусу в Україні. Але це не робить його незаконним. До того ж, юристи заспокоюють: криптовалюту можна вважати нематеріальним активом.

– Проведіть облік цих активів у себе, покажіть, що ви отримали дохід з обороту цих активів, обкладіть податком цей дохід і все – спите спокійно в такому випадку. Якщо до вас прийде податкова, ви скажіть: хлопці, стоп! Біткоїн не заборонений, я його показав, як свій актив, я його обклав податками, в чому проблема? – пояснила партнер податкової практики адвокатського об’єднання Наталія Ращенко.

Як користуватися криптоматом

В Україні вже встановили перші криптомати. Це автомати для обміну гривні на біткоіни. Усього їх 8: шість у Києві та ще два у Харкові. Щоб купити криптовалюту, треба піднести телефон до відеокамери автомата, аби той зчитав адресу гаманця з біткоїн-додатку на смартфоні. Після цього – внести готівку. Криптомати приймають лише купюри номіналом 500 гривень.

Вплив біткоїна на світову економіку тяжко передбачити. Втім, експерти схиляються до того, що віртуальні гроші все-таки не замінять паперових, а от безготівковкова система розрахунків може докорінно змінитися.

Источник: fakty.ictv.ua