В Україні з’явилися нові схеми мобільного шахрайства на тему коронавірусу

В Україні з’явилися нові схеми мобільного шахрайства на тему коронавірусу

Серед шахрайських схем почали з’явилися сценарії з сюжетами на тему госпіталізації родичів з коронавірусом та сплати штрафів за порушення локдауну.

У період локдауну почастішали випадки шахрайства, на які можуть попастися користувачі мобільного зв’язку. Названі ТОП-5 найпопулярніших схем.

Більша частина схем не нова, але серед них з’явилися сценарії з сюжетами на тему пандемії, повідомляє мобільний оператор Vodafone. Серед найпопулярніших схем названі такі:

-Ви отримуєте SMS про списання грошей з карти, хоча ніяких транзакцій не створювали. У тексті повідомлення є номер служби підтримки, на який, як передбачається, ви маєте зателефонувати. У телефонній розмові почнуть дізнаватися номер карти, зазначену на ній дату, код CVV або CVC.
-На ваш телефон приходить повідомлення, що ваша банківська карта заблокована, і потрібно звернутися до служби підтримки/безпеки. Далі – схожа схема з обманом у телефонній розмові, як і в першому випадку.
-Ви отримуєте повідомлення з інформацією про те, що щось виграли – автомобіль, квартиру, гроші тощо. У тексті повідомлення вказано номер телефону, за яким у вас почнуть дізнаватися різного роду інформацію.
-Шахраї дзвонять вам під виглядом медичних працівників і повідомляють, що ваш родич захворів на коронавірус і перебуває у важкому стані, для чого потрібні ліки і госпіталізація. Кошти просять терміново перерахувати на свій рахунок. Є також схожа схема, але в ній саме абонента звинувачують в порушенні карантину і вимагають сплатити штраф.
-На темі коронавірусу також побудовані шахрайські схеми з продажу медичних масок, щеплень від Covid-19 та довідок з негативним чи позитивним тестом. У багатьох випадках продавець вимагає повну або часткову передоплату за свої послуги або товари перед відправкою. Після оплати товар нікуди не вирушає, а якщо «покупка» сталася через онлайн-платформу, то покупця там блокують.

Источник: hmarochos.kiev.ua