В Україні уклали рекордну кількість шлюбів. Як змінився формат весіль

В Україні уклали рекордну кількість шлюбів. Як змінився формат весіль

За кількістю одружень лідирує прифронтова Дніпропетровщина - 13 025. Втім зростання кількості нових сімей спостерігається і в тилових областях.

За інформацією Міністерства юстиції, кількість зареєстрованих пар цьогоріч — 103 903, це на 21% більше, ніж у той самий період у 2021-му. Тож можна говорити про абсолютний рекорд останніх семи років.

За кількістю одружень лідирує прифронтова Дніпропетровщина — 13 025. Втім зростання кількості нових сімей спостерігається і в тилових областях. За винятком Чернівецької, де кількість шлюбів за останні шість місяців, навпаки, знизилася на 11%. 

...Своє весілля 23-річна киянка Христина Бубнюк разом із нареченим Іваном стали планувати за два місяці до початку повномасштабного вторгнення. У планах пари було пишне свято в ресторані — закохані вже домовилися з ведучими, музикантами, фотографом. 

"Майбутній чоловік освідчився мені на Новий рік. Майже одразу ми розписалися і вирішили, що влітку відбудеться урочисте святкування, — каже дівчина. — За дату обрали 7 серпня, домовилися з усіма підрядниками і навіть заплатили їм завдатки". 

Усі плани наречених змінило 24 лютого. Звісно, вони уже не думали про весілля, але... З початку квітня стали телефонувати підрядники і цікавитися планами молодих. Христина й Іван певний час хотіли скасувати церемонію. Довго радилися із сім’єю, друзями та знайомими і врешті вирішили: весілля буде, адже не варто відкладати життя на потім. 

"Звісно, концепція заходу змінилася: ми скорегували програму через комендантську годину, дібрали спокійнішу музику, зменшили кількість танців, додали душевності, — каже дівчина. — Також частину грошей, які нам подарували гості, віддали на купівлю автівки для військових". 

Схожа історія — у Поліни та Андрія Полухіних. 22-річні наречені запланували одруження вже після повномасштабного вторгнення. "Ми також вирішили, що не варто відкладати життя на потім", — зазначає Поліна. 

Поліна й Андрій не справляли гучного гуляння. У день свого весілля вони лише розписалися в колі родичів і близьких друзів. "Так, це було не зовсім те, що я собі уявляла, але, мені здається, все відбулося... навіть краще", — підсумовує дівчина.

ЧОМУ Ж ЛЮДИ ОХОЧЕ ОДРУЖУЮТЬСЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ? 

Психологиня Анна Явтушкевич твердить, що під час війни у людей відбувається переоцінка цінностей. "Ми починаємо краще розуміти себе, свої потреби, бажання", — каже експертка. 

Ми починаємо краще розуміти себе, свої потреби, бажання.

"Коли людина усвідомлює свою смертність, вона починає розуміти, як хоче прожити життя. Вже немає часу на речі, які приносять дискомфорт, ранять чи змушують жити інакше", — погоджується її колега Катерина Ткачишин. 

— Як людям, які вагаються, чи потрібне весілля, прийняти рішення? 

— Можна провести мозковий штурм: виписати на аркушику всі можливі аргументи за і проти, плюси та мінуси. 

— А що ще може допомогти? 

— Розв’язати складну проблему можна спробувати завдяки "Квадрату Декарта". На аркуші треба дати відповіді на такі питання: "Що буде, якщо це станеться?", "Що буде, якщо цього не станеться?", "Чого не буде, якщо це станеться?" та "Чого не буде, якщо це не станеться?" 

Важливо пам’ятати, що не завжди бувають ідеальні чи єдино правильні рішення. Ми приймаємо в цей момент краще, що могло бути, виходячи з усіх знань і досвіду, який маємо.

Источник: ukrayina.pl