В Україні покриття 4G-зв’язком зросло до 96,7%

В Україні покриття 4G-зв’язком зросло до 96,7%

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров озвучив актуальні дані щодо стану сфери електронних комунікацій в Україні.

Як повідомляє видання dev.ua, попри значні руйнування телеком-інфраструктури через війну, вдалося досягти суттєвого прогресу в розвитку якісного інтернету.

За словами міністра, якщо у 2019 році лише 76% українців мали доступ до 4G, то нині цей показник сягнув 96,7%. При цьому 98% населення України забезпечені мобільним зв’язком, а 89% – фіксованим інтернетом.

На початку реформ у 2019-му лише 10 000 з 28 000 населених пунктів були підключені до фіксованого інтернету. Мінцифри тоді поставило ціль до 2024 року забезпечити 95% населення якісним інтернетом. Для цього було впроваджено програму грантової підтримки операторів для підключення невеликих сіл.

«За час реалізації цього рішення було під’єднано 3300 сіл і понад 7000 соціальних закладів – лікарень, шкіл, ЦНАПів тощо», – розповів Михайло Федоров.

Водночас міністр зазначив, що через бойові дії в Україні зруйновано або пошкоджено близько 4300 базових станцій мобільного зв’язку і 25% фіксованих мереж. Проте вже відновлено роботу майже 2000 базових станцій.

Серед інших викликів для телеком-галузі – кібератаки та необхідність обслуговувати великий роумінговий трафік для 4 мільйонів українських біженців за кордоном.

Попри це, вдалося значно покращити якість як фіксованого, так і мобільного інтернету по всій країні порівняно з довоєнним періодом.

Источник: mediasat.info