В Естонії затримано підозрюваних у крипто шахрайстві на $575 млн

Центральна кримінальна поліція Естонії та ФБР США затримали у Таллінні підприємців, підозрюваних у крипто шахрайстві та відмиванні $575 млн.

Як повідомила у понеділок пресслужба естонського Департаменту поліції та прикордонної охорони, 20 листопада, під час спільної операції в Таллінні було затримано громадян Естонії 37-річних Сергія Потапенка та Івана Туригіна.

Їх підозрюють у шахрайстві та відмиванні грошей, потерпілим було завдано збитків на суму $575 млн.

Позов було передано розширеній колегії присяжних західного округу штату Вашингтон 27 жовтня та оприлюднено в неділю після арешту підозрюваних.

Імовірно, Потапенко та Туригін закликали жертв укладати шахрайські контракти на оренду обладнання з сервісом майнингу криптовалют під назвою HashFlare та спонукали інвестувати в банк віртуальної валюти Polybius Bank, який був фіктивною організацією та не виплачував обіцяні дивіденди. Злочинні доходи відмивалися через підставні компанії та витрачалися на нерухомість та розкішні автомобілі.

"За нашими даними, йдеться про випадок вчиненого в Естонії шахрайства з однією з найбільших сум збитків. На сьогодні зібрано достатньо доказів для затримання підозрюваних", – заявив керівник бюро боротьби з кіберзлочинами Центральної кримінальної поліції Естонії Оскар Гросс.

Якщо провину Потапенка та Туригіна буде доведено, їм загрожує до 20 років позбавлення волі.

США клопотають про арешт підозрюваних на час слідства та їх видачу.

Источник: itta.info