Уряд оновив правила перетину кордону: що змінилося і для кого

Із переліку документів, необхідних для виїзду закордон, виключили важливу довідку. У такий спосіб в Кабміні хочуть унеможливити її фальсифікації.

Йдеться про довідку до акту огляду медико-соціальною експертною комісією (МСЕК). Це стосується як чоловіків з інвалідністю, які перетинають кордон, так і осіб, яких вони супроводжують. 

"Аби підтвердити інвалідність, під час перетину кордону потрібно надати посвідчення особи з інвалідністю або пенсійне посвідчення, в якому зазначено групу та причину інвалідності, або ж довідку для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики", — розповідає Дар’я Тарасенко, адвокатка. 

Такі зміни урядовці пояснюють намаганням унеможливити фальсифікації довідок і бажанням зменшити зловживання службовим становищем працівників МСЕК й лікарів медичних закладів при встановленні групи інвалідності. 

"Утім є нюанси. Люди, які давно оформили інвалідність, не матимуть жодних проблем. А от ті, хто нещодавно оформив, змушені будуть чекати на оформлення документа, адже по всій країні зараз проблема з відсутністю бланків. Людям видають тимчасове посвідчення, з яким прикордонники не пропускають", — додає Дар’я Тарасенко.

Источник: ukrayina.pl