Українська компанія «Старлінк» виграла суд проти компанії Ілона Маска

Українське товариство з обмеженою відповідальністю «Старлінк» виграло суд першої інстанції проти компанії Ілона Маска SpaceX.

Це рішення опублікували у Реєстрі судових рішень.

У жовтні 2022 року американська компанія SpaceX Ілона Маска подала позов до ТОВ «Старлінк» та «Укрпатенту». Там вимагали достроково припинити дію української торговельної марки «Старлінк». 

Київський господарський суд 2 березня відмовив компанії SpaceX у задоволенні позову. 

Українське ТОВ «Старлінк», що надає IT-послуги, існує вже понад 12 років. Заявку на реєстрацію подали у березні 2010 року, а реєстрація знаку відбулась у лютому 2011 року.

Водночас американський Starlink започаткували у 2015 році. SpaceX подала на реєстрацію в Україні бренд Starlink у 2020 році, а права на нього отримала в серпні 2022 року. Дочірня компанія Маска Starlink в Україні називається ТОВ «Старлінк Юкрейн».

Як повідомляє dev.ua, засновником українського «Старлінк» є Сергій Дулицький. Він розповів виданню, що юристи Маска вийшли на нього рік тому, ще до початку повномасштабної війни. Вони вимагали від нього віддати торговельну марку на користь американського Starlink.

«Starlink — це всесвітньо відомий бренд. Тому віддайте»,  пояснювали в американській компанії.

Starlink в Україні

Дочірня компанія Starlink з’явилася в Україні у квітні 2022 року — має назву ТОВ «Старлінк Юкрейн». Після початку повномасштабного вторгнення Starlink почав надавати в Україні послуги супутникового інтернету. 

Мінцифри повідомляло, що тисячі станцій допомагають ЗСУ бути на зв'язку та реалізовувати спеціальні операції, підтримують роботу критичних енергетичних і телекомунікаційних об'єктів, закладів охорони здоров'я та навіть посівну кампанію, а також повертають до життя звільнені території.

До того ж до деокупованого Херсона відправляли сотні «Старлінків», щоби місцеві мали доступ до інтернету та залишалися на зв'язку. 

У лютому міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що проблем із роботою терміналів Starlink не спостерігається. Федоров також назвав Маска одним із найбільших приватних донорів майбутньої перемоги України. Сам Маск наголосив, що Starlink є «комунікаційним хребтом» України, особливо на передовій, де майже зруйнований зв’язок.

Источник: hromadske.ua