ЮНЕСКО: Залежність від технологій спричинила «приголомшливу» нерівність в освіті

Дмитро Сизов

06edtech-unesco-pbvw-jumbo.webp (60 KB)

На початку 2020 року, коли поширився коронавірус, школи по всьому світу раптово припинили очне навчання. Багатьом урядам і батькам перенесення класів онлайн здавалося очевидним тимчасовим рішенням.

У Сполучених Штатах шкільні округи намагалися забезпечити цифрові пристрої для учнів. Майже миттєво програмне забезпечення для відеоконференцій, як-от Zoom, стало основною платформою, яку вчителі використовували для проведення інструкцій учням вдома в реальному часі.

Тепер у звіті ЮНЕСКО , освітньої та культурної організації ООН, говориться, що надмірна залежність від технологій дистанційного навчання під час пандемії призвела до «приголомшливої» освітньої нерівності в усьому світі. Відповідно до 655-сторінкового звіту, який ЮНЕСКО оприлюднила в середу, це була всесвітня «трагедія в галузі електронних технологій».

Доповідь відділу ЮНЕСКО «Майбутнє освіти», ймовірно, підігріє дискусію про те, як уряди та місцеві шкільні округи впоралися з пандемічними обмеженнями та чи було б краще для деяких країн знову відкрити школи для очного навчання раніше.

Дослідники ЮНЕСКО стверджують у звіті, що «безпрецедентна» залежність від технологій, призначених для того, щоб діти могли продовжувати навчання, погіршила нерівність і втрату знань для сотень мільйонів учнів у всьому світі, зокрема в Кенії, Бразилії, Великобританії та США. держави.

Просування дистанційного онлайн-навчання як основного рішення для навчання в умовах пандемії також перешкоджало громадському обговоренню більш справедливих, менш технологічних альтернатив, таких як регулярне надання пакетів шкільних завдань для кожного учня, проведення шкільних уроків по радіо чи телебаченню — і відновлення шкіл швидше за все. -людини класи, дослідники сказали.

«Наявні дані переконливо вказують на те, що яскраві плями досвіду електронних технологій під час пандемії, хоч і важливі та заслуговують на увагу, були значною мірою затьмарені невдачами», — йдеться у звіті ЮНЕСКО.