У Німеччині подали до суду на Twitter через антисемітські публікації

Дмитро Сизов
У Німеччині подали до суду на Twitter через антисемітські публікації

Twitter Inc. постраждав від судового позову в Німеччині організацією, яка бореться з ненавистю, і європейською групою єврейських студентів у спробі змусити платформу видалити антисемітський контент. 

Згідно з заявою в середу, HateAid і Європейський союз єврейських студентів подали позов проти Twitter, вимагаючи від платформи роз’яснити основні зобов’язання під час модерації кримінального контенту. 

Позов, поданий до суду Берліна, стосується шести антисемітських дописів, які не були видалені, незважаючи на повідомлення. В одному прикладі, стверджують позивачі, повідомлення про публікацію, яка заперечує Голокост, було явно відхилено. У Німеччині заперечення Голокосту є кримінальним злочином.

Усі приклади мови ненависті, наведені у справі, були опубліковані за останні три місяці, після того, як гігант соціальних мереж був придбаний Ілоном Маском. Після того як він очолив компанію, Маск спостерігав за звільненнями або звільненнями приблизно 5000 із 7500 співробітників Twitter.

На початку січня Bloomberg повідомило, що було зроблено подальші скорочення команди Twitter, яка вже радикально зменшила довіру та безпеку, яка займається глобальною модерацією контенту. Принаймні ще десяток робочих місць було втрачено в офісах у Дубліні та Сінгапурі, у командах, які займалися політикою соціальної мережі щодо дезінформації, глобальними закликами та державними ЗМІ.

«Те, що починається онлайн, не закінчується онлайн», – сказав Авітал Грінберг, президент EUJS. «Твіттер порушив нашу довіру. Дозволяючи розповсюдження ненависті, компанія не захищає користувачів і особливо молодих євреїв».

Подаючи цей позов, HateAid і EUJS заявили, що вони прагнуть встановити, чи мають користувачі Twitter законне право дотримуватись умов компанії. Вони стверджують, що це дозволить користувачам подавати до суду на видалення провокаційного вмісту в майбутніх справах.

У повідомленні правозахисники посилаються на звіт Центру протидії цифровій ненависті за 2021 рік, у якому говориться, що Twitter вжив заходів щодо 11% із 137 зареєстрованих випадків антисемітизму на платформі. 

Twitter не відповів на запит про коментар.